Sparingi. Remis Widzewa Łódź z GKS-em Jastrzębie. Zabrakło Marcina Robaka

Pierwszy po powrocie ze zgrupowania w Cetniewie mecz kontrolny mają za sobą piłkarze Widzewa Łódź. Zespół trenera Marcina Kaczmarka zremisował w Uniejowie z pierwszoligowym GKS-em Jastrzębie 1:1. W grze kontrolnej nie wziął udziału Marcin Robak.

Krzysztof Sędzicki
radość piłkarzy Widzewa Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Widzewa Łódź
Lider II ligi wrócił w weekend z obozu i przez kilka dni przygotowuje się do rundy wiosennej w Łodzi i okolicach. 10 lutego widzewiacy wylecą na dziesięciodniowe zgrupowanie do tureckiej Alanyi. W środę przyszło im sprawdzić formę z GKS-em Jastrzębie.

W pierwszej połowie sparingu gole nie padły, choć raz piłka trafiła w słupek bramki Mariusza Pawełka po uderzeniu Adama Radwańskiego. Poza nim dogodne sytuacje miał jeszcze Konrad Gutowski w 24. i 32. minucie, ale za pierwszym razem zabrakło trochę celności, a za drugim dogonili go obrońcy ekipy z Jastrzębia-Zdroju.

Trener Jarosław Skrobacz w przerwie dokonał sześciu zmian, zaś Marcin Kaczmarek - pięciu. Tuż po wznowieniu gry doskonałą szansę miał Farid Ali, lecz jego strzał obronił Patryk Wolański. Jastrzębianie w 80. minucie objęli prowadzenie. Mateusz Słodowy dośrodkował piłkę w pole karne, a Daniel Tanżyna skierował ją głową do własnej bramki.

Łodzianie zdołali jednak wyrównać w ostatniej minucie spotkania. Centrę Łukasza Kosakiewicza na gola zamienił Przemysław Kita. W meczu udziału nie wziął Marcin Robak. 38-letni napastnik trenuje według indywidualnego planu przygotowań.

Był to pierwszy remis Widzewa w zimowym okresie przygotowawczym. Wcześniej czerwono-biało-czerwoni pokonali Gryfa Wejherowo, Olimpię Grudziądz i Unię Janikowo.

Sprawdź też: Kuriozalne sceny w meczu Zagłębia Sosnowiec. Bośniacy zeszli z boiska w ramach protestu

Zanim drużyna uda się na zgrupowanie do Turcji, rozegra jeszcze jeden mecz kontrolny w Łodzi. W sobotę sparingpartnerem Widzewa będzie lider grupy 2. III ligi KKS Kalisz. Z kolei GKS 9 lutego jedzie na zgrupowanie do Kamienia i od razu tego dnia sprawdzi swoją formę w spotkaniu z Ruchem Zdzieszowice.

Widzew Łódź - GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (0:0)
0:1 - Daniel Tanżyna 80' - samobójczy
1:1 - Przemysław Kita 90'

Widzew: Wojciech Pawłowski (46' Patryk Wolański) - Łukasz Kosakiewicz (46' Łukasz Turzyniecki), Daniel Tanżyna (46' Sebastian Rudol), Krystian Nowak (68' Daniel Tanżyna), Marcel Pięczek - Christopher Mandiangu (46' Przemysław Kita), Mateusz Możdżeń (46, Marcel Gąsior), Bartłomiej Poczobut (68' Mateusz Możdżeń), Konrad Gutowski - Adam Radwański (77' Robert Prochownik) - Rafał Wolsztyński (68' Łukasz Kosakiewicz).

GKS: Mariusz Pawełek (46′ Leonid Otczenaszenko) - Mateusz Słodowy, Michał Bojdys (30′ Kamil Szymura), Bartosz Jaroszek (63′ Michał Bojdys), Daniel Liszka (46′ Dawid Gojny) - Marek Mróz (46′ Łukasz Gajda), Filip Karmański (46′ Łukasz Norkowski), Damian Tront (68′ Marek Mróz) - Kamil Jadach, Rafał Adamek (46′ Daniel Szczepan), Dominik Szczęch (46′ Farid Ali).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Ilu jeszcze piłkarzy powinno wzmocnić Widzew przed rundą wiosenną?