La Liga. Atletico Madryt przerwało serię meczów bez porażki, Getafe trzecią siłą w tabeli

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Kiko Huesca / Na zdjęciu: radość piłkarzy Atletico
PAP/EPA / Kiko Huesca / Na zdjęciu: radość piłkarzy Atletico

Atletico Madryt w sobotę wygrało w La Liga po raz pierwszy od 4 stycznia. Los Rojiblancos skromnie pokonali Granadę 1:0.

Lider wrócił i od razu dał o sobie znać. Dwa miesiące Atletico Madryt czekało, aż Koke wróci do gry po kontuzji. W sobotę z Grandą pomocnik zagrał po przerwie i pomógł w zdobyciu bramki na wagę zwycięstwa.

- Musimy skupić się na sobie, wykonywać swoje zadania, naciskać i zachować intensywność. Trzeba być razem - apelował Koke w rozmowie z mediami klubowymi.

Już w szóstej minucie 28-latek przejął piłkę po wyrzucie z autu i dograł ją w pole karne do Angela Correi. Argentyński napastnik zrobił pożytek z podania, precyzyjnie uderzył z pierwszej piłki, zanim dobiegł do niego obrońca.

To musiał być wymarzony scenariusz dla Diego Simeone. Szybkie wyjście na prowadzenie i utrzymanie wyniku do samego końca. Tym razem piłkarze nie zepsuli jego planów i wzorowo wywiązali się z zadania. Do ostatniego gwizdka Los Rojiblancos zachowali czyste konto, chociaż Granada nie była w sobotę wymagającym rywalem.

Atletico przerwało serię trzech kolejnych meczów w La Liga bez zwycięstwa. Po pokonaniu Granady wskoczyli na czwarte miejsce w tabeli. To dopiero ich druga wygrana w lidze w 2020 roku.

-> Willian Jose może trafić do Barcelony

Nad ekipą Simeone znajduje się niespodzianka tego sezonu. Getafe utrzymało swoją pozycję i tego samego dnia rozprawiło się z Valencią. Ekipa Jose Bordalasa wygrała 3:0.

Atletico Madryt - Granada CF 1:0 (1:0)

1:0 - Angel Correa 6'