Serie A. Inter - AC Milan. Wielka radość w szatni. Lukaku pokazał, jak świętuje triumf (wideo)

To były jedne z najlepszych derbów Mediolanu w ostatnich latach. Inter przegrywał do przerwy 0:2, ale po zmianie stron odwrócił losy meczu i wygrał 4:2. Po ostatnim gwizdku piłkarze długo świętowali w szatni.

Łukasz Witczyk
Romelu Lukaku cieszy się z bramki PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Romelu Lukaku cieszy się z bramki
W pierwszej połowie Inter Mediolan był tylko tłem dla AC Milan. Zespół prowadzony przez Stefano Pioliego prowadził 2:0, a oba gole zdobył w końcówce. Najpierw do siatki rywali trafił Ante Rebić, a w doliczonym czasie gry prowadzenie podwyższył Zlatan Ibrahimović. Wydawało się, że nic nie odbierze Milanowi zwycięstwa.

Jednak po przerwie to Inter był stroną dominującą i strzelił aż cztery bramki. Zdobyli je Marcelo Brozović, Matias Vecino, Stefan de Vrij oraz Romelu Lukaku. Dla belgijskiego napastnika był to 21 gol zdobyty dla Interu w tym sezonie.

Po ostatnim gwizdku arbitra Inter długo świętował. Lukaku zamieścił w mediach społecznościowych filmik, na którym widać, jak gracze Interu tańczą w szatni. Radości nie było końca, zwłaszcza po tym, jak Inter odwrócił losy meczu.

Dzięki wygranej mediolańczycy zrównali się punktami w tabeli Serie A z Juventusem Turyn. To Inter jest liderem i wyprzedza rywali lepszym bilansem bramek. Dodajmy, że zespół z Mediolanu w tym sezonie we włoskiej lidze przegrał tylko jedno spotkanie.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Inter Mediolan zdobędzie mistrzostwo Włoch?