Serie A. "Super występ", "perfekcyjne interwencje". Włosi zachwyceni meczem Bartłomieja Drągowskiego

Fiorentina rozgromiła na wyjeździe Sampdorię Genua 5:1, a mimo to jednym z największych bohaterów gości był bramkarz Bartłomiej Drągowski. Włoskie media zdecydowanie niższe oceny przyznały Karolowi Linettemu i Bartoszowi Bereszyńskiemu.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Bartłomiej Drągowski Getty Images / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
ACF Fiorentina zaprezentowała się świetnie w ataku, wygrała 5:1, ale do wysokiego zwycięstwa przyczynił się również polski golkiper. Bartłomiej Drągowski był bardzo bliski zachowania czystego konta w Genui. Dopiero w ostatnich minutach honorowego gola dla gospodarzy po strzale głową zdobył Manolo Gabbiadini (więcej o spotkaniu TUTAJ).

"Nie do pokonania. Zapobiegał stratom goli za sprawą praktycznie zawsze perfekcyjnych interwencji. W końcówce przy bramce Gabbiadiniego nie miał nic do powiedzenia" - podkreśla "FantaMagazine" przy nocie "7,5" w skali od 1 do 10. Wyższą ocenę otrzymał jedynie autor dwóch goli - Dusan Vlahović ("8").

Na "7" Polaka ocenił serwis "calciomercato.it". "Pomimo wysokiego zwycięstwa to on jest autorem najlepszej interwencji, gdy zatrzymał Tonelliego w pierwszej połowie" - czytamy.

Włoska odsłona Eurosportu przypomniała kiks Drągowskiego z zeszłego tygodnia, po którym z gola cieszył się Rusłan Malinowski z Atalanty. "Dzięki super występowi kompletnie odkupił winy z ostatniej soboty" - napisano przy "7".

Równie wysoko Polaka ocenił "calciomercato.com". "Kapitalny refleks przy próbach Tonelliego. Jest dobrym strażnikiem" - czytamy.

W zespole Sampdorii w pełnym wymiarze czasowym wystąpiło dwóch Polaków - Bartosz Bereszyński i Karol Linetty. Podobnie jak reszta drużyny, rozegrali przeciętne spotkanie.