Liga rumuńska. Groźna sytuacja w derbach Bukaresztu. Slavko Perović opuścił boisko w karetce (wideo)

Do groźnej sytuacji doszło podczas niedzielnych derbów Bukaresztu. W trakcie walki o piłkę Iulian Cristea kopnął w głowę Slavko Perovicia. Ten padł na murawę, a boisko musiał opuścić w karetce.

Mateusz Kozanecki
Faul Cristei na Peroviciu YouTube / Fotbal Romania / Faul Cristei na Peroviciu
Derby Bukaresztu pomiędzy Dinamem a FCSB obfitowały w faule. Sędzia pokazał łącznie aż osiem żółtych i jedną czerwoną kartkę. Z boiska wyrzucony został Iulian Cristea za brutalne zagranie na koniec pierwszej połowy.

Cristea walczył o piłkę z napastnikiem gospodarzy Slavko Peroviciem. Gracz FCSB zamiast wybić piłkę, kopnął w głowę swojego przeciwnika. 30-latek bezwładnie upadł na murawę i wymagał pomocy medycznej.

Na murawie szybko pojawiły się dwie karetki - w jednej z nich Perović został przetransportowany do szpitala na badania. Napastnik miał założony kołnierz ortopedyczny. W dalszej części gry zastąpił go Rumun Daniel Popa.

Jak poinformował na Twitterze rumuński dziennikarz Emanuel Rosu, Perović jeszcze tego samego dnia został wypisany ze szpitala. Nie doznał poważniejszych urazów.

Za swój faul Cristea otrzymał czerwoną kartkę. Jego zespół jeszcze przed przerwą zdołał wyrównać, ale ostatecznie przegrał z Dinamem 1:2.