Liga Europy: Inter Mediolan zdobył Razgrad, bezbarwne 76 minut Jakuba Świerczoka

Inter Mediolan nie zachwycił, ale pokonał na wyjeździe Ludogorec Razgrad 2:0 w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy 2019/2020. Jakub Świerczok rozegrał 76 minut w barwach gospodarzy, lecz nie miał zbyt wielu kontaktów z piłką.

Tomasz Rosiński
Lautaro Martinez (z prawej) i Anton Nedyalkow (z lewej) PAP/EPA / VASSIL DONEV / Na zdjęciu: Lautaro Martinez (z prawej) i Anton Nedyalkow (z lewej)
Inter przystępował do czwartkowej rywalizacji w LE w roli zdecydowanego faworyta, lecz Ludogorec zamierzał postawić wyżej notowanemu rywalowi trudne warunki gry.

W pierwszej połowie starcia w Razgradzie na boisku wiało nudą. Zespół z Mediolanu grał wolno, a przez to przewidywalnie i nie potrafił zaskoczyć obrony miejscowej ekipy.

Ambitnie walczył Świerczok, ale był praktycznie osamotniony w ofensywie i nie mógł zdziałać zbyt wiele. Ostatecznie I odsłona konfrontacji zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron podopieczni Antonio Conte postanowili odważniej zaatakować, jednak przez dłuższy czas bili głową w mur złożony z defensorów Ludogorca Razgrad.

Dopiero wejście Romelu Lukaku wniosło sporo ożywienia w szeregi zespołu z Mediolanu, który dopiął swego w 71. minucie. Wówczas po składnej akcji i zagraniu Belga do siatki trafił Christian Eriksen.

Po chwili Duńczyk mógł skompletować dublet, ale piłka po jego strzale z dystansu odbiła się od poprzeczki i wróciła do gry.

Ludogorca w piątej minucie doliczonego czasu gry dobił Lukaku, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką we własnej "16" przez Aniceta Abela.