Sparingi. Miedź Legnica goniła i została dogoniona

Miedź Legnica podsumowała zgrupowanie w Turcji zremisowanymi sparingami z ukraińskim Inhułeciem Petrowe oraz słowackim Tatranem Liptovsky Mikulas.

piłkarze Miedzi Legnica Newspix / Przemysław Karolczuk / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
Pierwszym przeciwnikiem Miedzi Legnica był Inhułeć Petrowe. "Młody" drugoligowiec z Ukrainy pokonał we wtorek Widzewa Łódź. Prowadził również w sparingu z podopiecznymi Dominika Nowaka, ale tym razem dał się dogonić. Joan Roman doprowadził do wyniku 1:1, strzelił czwartego gola w okresie przygotowań i jest w nim najskuteczniejszym piłkarzem Miedzi.

W drugim sparingu ze słowackim drugoligowcem Tatranem Liptovsky Mikulas to Miedź była bliżej zwycięstwa. Prowadziła 2:0 i 3:1, a rywale ustalili wynik na 3:3 w ostatniej minucie. Skuteczny, przynajmniej w porównaniu z rundą jesienną, jest Valerijs Sabala, który strzelił jednego z goli. Za pozostałe odpowiadali Rafał Adamski oraz Patryk Makuch.

Podobnie jak Miedź do piątku stacjonują w Turcji piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała, którzy nastawili celowniki po dwóch sparingach bez zdobytego gola. Podopieczni Krzysztofa Brede zremisowali 2:2 z kirgiskim Dordojem Biszkek. Michał Rzuchowski zdążył w pierwszej połowie oddać strzał do bramki, a także zobaczyć dwie żółte kartki i przedwcześnie zejść z boiska. Pierwotnie nie był przewidziany nawet do gry od początku, ale zastąpił w podstawowym składzie Adriana Rakowskiego i nie pozwolił się przeoczyć.