Liga Europy. Club Brugge - Manchester United: sprawa awansu wciąż otwarta

W pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy Club Brugge zremisował z Manchesterem United 1:1. Po kwadransie prowadzili gospodarze, a przyjezdni wyrównali w 36. minucie.

Michał Piegza
piłkarze Manchesteru United PAP/EPA / STEPHANIE LECOCQ / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
Po pierwszym meczu 1/16 finału Lugi Europy pomiędzy Clubem Brugge i Manchesterem United niewiele wiadomo.

Od początku spotkania przewagę uzyskali goście, ale po kwadransie bramkę zdobyli gospodarze. Wówczas po wybiciu Simona Mignoleta błąd obrony i bramkarza wykorzystał Emmanuel Bonaventure Dennis, który przelobował wychodzącego z bramki Sergio Romero. Chwilę wcześniej zawodnicy gości mogli zdobyć gola. Strzał Andreasa Pereiry przeleciał tuż obok bramki.

Po objęcia prowadzenia belgijski zespół mógł podwyższyć wynik. Wybrańcy Ole Gunnara Solskjaera bronili się jednak z dość dużym szczęściem. W kolejnych minutach piłkarze United mieli więcej z gry, ale długo nie potrafili wykreować sobie okazji do wyrównania. Udało im się to w 36. minucie. Błąd popełniła defensywa gospodarzy. Z piłką ruszył Anthony Martial, który uciekł obrońcy i w sytuacji sam na pokonał Mignoleta.

Przed przerwą United mogli prowadzić. Mocny strzał Martiala na słupek końcami palców wybił bramkarz.

Drugą odsłonę dobrze mogli rozpocząć goście. Zbyt słabo uderzył jednak Jesse Lingard. W odpowiedzi świetnie w bramce zachował się Sergio Romero, broniąc uderzenie Dennisa.

Dużo mniej działo się po przerwie. Więcej z gry mieli goście, ale to zawodnicy Clubu Brugge mogli zdobyć bramkę. W 70. minucie sprzed pola karnego minimalnie niecelnie uderzył Ruud Vormer.

W końcówce zespoły nie potrafiły stworzyć sobie zbyt wielu klarowanych okazji bramkowych. Gola na wagę wygranej miejscowi mogli zdobyć w 78. minucie. Wówczas Dennis wyłożył piłkę Odilonowi Kossonou, ten jednak spudłował uderzając z ok. 12 metrów.

Sprawa awansu wyjaśni się w rewanżu. Manchesterowi United do wyeliminowania rywala wystarczy bezbramkowy remis.

Club Brugge - Manchester United 1:1 (1:1)
1:0 - Emmanuel Bonaventure Dennis 15'
1:1 - Anthony Martial 36'

Club Brugge: Simon Mignolet - Clinton Mata, Odilon Kossonou, Brandon Mechele, Simon Deli - Mats Rits, Eder Alvarez Balanta (47' Ruud Vormer), Hans Vanaken - Emmanuel Bonaventure Dennis, Percy Tau (62' Charles De Ketelaere), Maxim De Cuyper (73' Siebe Schrijvers).

Manchester United: Sergio Romero - Victor Lindelof, Harry Maguire, Luke Shaw - Diogo Dalot (81' Bruno Fernandes), Andreas Pereira (71' Fred), Nemanja Matić, Brandon Williams - Juan Mata, Jesse Lingard - Anthony Martial (67' Odion Ighalo).

Żółte kartki: Balanta, Vanaken, Mechele (Brugge) oraz Pereira (United).

Sędzia: Aleksei Kulbakov (Białoruś).

Która z drużyn awansuje do kolejnej rundy?