Bundesliga. Pogrom w Wolfsburgu. Bayer 04 Leverkusen w grze o tytuł

Sześć goli padło w niedzielnych meczach Bundesligi. Bayer 04 Leverkusen wygrał 2:0 z FC Augsburg, a VfL Wolfsburg rozgromił u siebie 1.FSV Mainz 4:0.

Łukasz Witczyk
piłkarze VfL Wolfsburg PAP/EPA / FOCKE STRANGMANN / Na zdjęciu: piłkarze VfL Wolfsburg
Bayer 04 Leverkusen nadal jest w grze o awans do Ligi Mistrzów. Zespół Aptekarzy nie miał większych problemów z odniesieniem zwycięstwa nad FC Augsburg. Gospodarze w 25. minucie objęli prowadzenie po tym, jak Kai Havertz dograł do niepilnowanego Moussy Diaby'ego, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Bayer po przerwie zadał kolejny cios. Sven Bender głową dograł do Nadiema Amiriego, a ten przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i po indywidualnej akcji zdobył gola na 2:0. Dzięki wygranej Bayer ma na swoim koncie 43 punkty i do liderującego Bayernu Monachium traci 6 "oczek".

Fatalnie w Wolfsburgu spisali się piłkarze 1.FSV Mainz. Walczący o utrzymanie goście nie potrafili nawiązać walki z Wilkami. Miejscowi wygrali aż 4:0, a strzelanie rozpoczęli w 21. minucie. Wtedy to Josip Brekalo posłał bombę z trzydziestu metrów. Golkiper gości nie miał szans na interwencję.

Jeszcze przed przerwą VfL podwyższył prowadzenie. Renato Steffen wykorzystał katastrofalną grę obrony i wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Po zmianie stron miejscowi dominowali. W 49. minucie gola na 3:0 strzelił Yannick Gerhardt, a następnie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Steffen.

Wyniki:

Bayer 04 Leverkusen - FC Augsburg 2:0 (1:0)
1:0 - Moussa Diaby 25'
2:0 - Nadiem Amiri 59'

VfL Wolfsburg - 1.FSV Mainz 05 4:0 (2:0) 1:0 - Josip Brekalo 21' 2:0 - Renato Steffen 45' 3:0 - Yannick Gerhardt 49' 4:0 - Renato Steffen 68'