PKO Ekstraklasa. Wisła Płock - Zagłębie Lubin. Ostre starcie Merebaszwiliego i Szlisza. To mogło skończyć się poważnie

Ta scena zmroziła krew w żyłach. W niedzielnym meczu 23. kolejki PKO Ekstraklasy doszło do groźnego starcia piłkarzy Wisły Płock i Zagłębia Lubin.

Maciej Siemiątkowski
Giorgi Merebaszwili i Bartosz Slisz (z prawej) Newspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: Giorgi Merebaszwili i Bartosz Slisz (z prawej)
Z butem w oku to mogło skończyć się naprawdę poważnie. W 61. minucie meczu Wisły Płock z KGHM Zagłębiem Lubin doszło do starcia Giorgiego Merebaszwiliego i Bartosza Slisza. Gruzin zbyt wysoko uniósł nogę i trafił Polaka czubkiem buta w oko. Wyglądało to naprawdę groźnie i w najgorszym wypadku mogło skończyć się bardzo poważnym urazem.

Na szczęście 20-letni zawodnik Miedziowych nie potrzebował pomocy medyków i dokończył mecz. Całą sytuację dostrzegł sędzia Daniel Stefański, który ukarał pomocnika Wisły żółtą kartką i przyznał drużynie gości rzut wolny.

Zdarzenie żartobliwie skomentował fotograf, Piotr Kucza. "Merebaszwili wpadł w oko Sliszowi" - napisał na Twitterze.

Dziewięć minut po faulu Merebaszwiliego padła pierwsza bramka w meczu. Dla Zagłębia trafił Damjan Bohar. Chwilę po nim wyrównał nowy nabytek Wisły, Torgil Gjertsen. Mecz zakończył się remisem 1:1.