La Liga. Pewna wygrana Atletico z Villarreal. Ekipa Diego Simeone na podium

Atletico Madryt się nie zatrzymuje! Po pokonaniu Liverpoolu w Lidze Mistrzów, Los Colchoneros efektownie wygrali z Villarreal 3:1.

Maciej Siemiątkowski
Koke cieszy się z bramki PAP/EPA / RODRIGO JIMENEZ / Na zdjęciu: Koke cieszy się z bramki
Może to być początek kolejnej pięknej historii Diego Simeone. Wszystko zaczęło się we wtorek, gdy jego Atletico sprawiło ogromną sensację na oczach całego świata. Na Wanda Metropolitano skapitulował Liverpool, który w Premier League odjechał reszcie stawki. W niedzielę Los Colchoneros wrócili do rywalizacji w La Liga i zagrali w niej najlepszy mecz w tym sezonie. Tak wraca się do walki o najwyższe cele. Po zwycięstwie nad Villarrealem Atleti wyprzedzili Getafe i awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Zaczęło się jednak niepokojąco. Strzelanie zaczął wykupiony z Borussii Dortmund Paco Alcacer. Napastnik efektownie huknął zza pola karnego. Dopiero po jego trafieniu w 16. minucie wybudziło się Atletico i zaczęło swój marsz po zwycięstwo.

Przed przerwą wyrównał Angel Correa. Argentyńczyk z bliskiej odległości zaskoczył bramkarza po centrze Sime Vrsaljko. Po przerwie prowadzenie gospodarzom dał Koke po główce w polu karnym.

O wrażenia estetyczne w końcówce zadbał z kolei Joao Felix. Portugalczyk przeżywał trudne miesiące w Madrycie. Media huczały o jego nieporozumieniach z Simeone oraz wypominały brak liczb, nieadekwatny do ogromnej sumy jego transferu (127 mln euro). W niedzielę 20-latek wszedł w 70. minucie. Cztery minuty później zdobył swoją pierwszą bramkę w La Liga od pięciu miesięcy. Oddał płaski strzał, który odbił się rykoszetem od obrońcy i wpadł do siatki.

Eden Hazard może nie zagrać do końca sezonu

Villarreal przerwał dobrą serię czterech meczów bez porażki w lidze. Jednak piłkarze Javiera Callejy mają w tabeli dobrą sytuację, kończą kolejkę na siódmym miejscu.