Ligue 1: remis AS Monaco. Drużyna Kamila Glika straciła prowadzenie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jeroen Meuwsen / Na zdjęciu: Kamil Glik
Getty Images / Jeroen Meuwsen / Na zdjęciu: Kamil Glik

AS Monaco jest niepokonane od pięciu kolejek Ligue 1. W meczu z sąsiadującym w tabeli Stade de Reims nie utrzymało prowadzenia i zremisowało 1:1.

W pierwszej połowie piłka znalazła się dwa razy w bramce po strzałach zawodników AS Monaco, ale tylko jedno trafienie było zgodne z przepisami i uznane. Wissam Ben Yedder zabrał się za wykonanie rzutu karnego w 31. minucie, a choć bramkarz wyczuł jego intencję, to nie był w stanie zatrzymać precyzyjnie kopniętej piłki. Ekipa z księstwa prowadziła 1:0.

Gospodarze z Kamilem Glikiem w podstawowym składzie pozwalali też na przeprowadzanie akcji przeciwnikom i do przerwy były trzy strzały celne na bramkę Benjamina Lecomte. Golkiper powinien być odpowiednio rozgrzany, ale w 58. minucie popełnił dwa błędy w ciągu kilkunastu sekund. Najpierw niechlujnie wyszedł do dośrodkowania, a następnie przepuścił do siatki strzał w kierunku bliższego słupka. Autorem gola na 1:1 był Hassane Kamara.

AS Monaco jest niepokonane od pięciu kolejek. Macierzysty klub Radosława Majeckiego jest szósty w tabeli Ligue 1 trzy punkty za czwartym Lille.

27. kolejka Ligue 1:

AS Monaco - Stade de Reims 1:1 (1:0) 1:0 - Wissam ben Yedder (k.) 31' 1:1 - Hassane Kamara 58'

Stade Brestois 29 - Angers SCO 0:1 (0:1) 0:1 - Sada Thioub 43'

Montpellier HSC - RC Strasbourg Alsace 3:0 (0:0) 1:0 - Teji Savanier (k.) 57' 2:0 - Gaetan Laborde 61' 3:0 - Teji Savanier 65'

Amiens SC - FC Metz 0:1 (0:1) 0:1 - Farid Boulaya 26'

Toulouse FC - Stade Rennais 0:2 (0:1) 0:1 - Benjamin Bourideaud 4' 0:2 - Faitout Maouassa 83'

Czy AS Monaco zagra w następnym sezonie w europejskich pucharach?