Liga Mistrzów. Valencia CF - Atalanta. Josip Ilicić jak Robert Lewandowski. "Im jestem starszy, tym lepiej gram"

Josip Ilicić w spotkaniu Ligi Mistrzów pomiędzy Valencią CF i Atalantą Bergamo (3:4) zdobył cztery gole. Słoweniec jest czternastym piłkarzem w historii, który dokonał tej sztuki w meczu tych rozgrywek. W gronie tym jest Robert Lewandowski.

Łukasz Witczyk
Josip Ilicić PAP/EPA / UEFA / Na zdjęciu: Josip Ilicić
Strzelanie Josip Ilicić rozpoczął w 3. minucie, gdy wykorzystał rzut karny. W pierwszej połowie Słoweniec wykorzystał jeszcze jedną jedenastkę, a w drugiej zdobył kolejne dwa gole. To był jeden z najlepszych meczów w karierze 32-latka. - Im jestem starszy, tym lepiej gram - powiedział po spotkaniu Ilicić.

- Skupiam się tylko na tym, co robię, a nie na obrońcach, którzy są przede mną. Widzę wolną przestrzeń i idę tam. Zazwyczaj martwię się tylko o siebie. Dobrze się bawię i chcę to kontynuować. Cieszymy się naszą piłką. Szkoda, że nie było kibiców, ale musieliśmy zrobić wszystko, by oni mogli świętować w swoich domach - dodał Ilicić w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Słoweniec jest czternastym piłkarzem, który w Lidze Mistrzów zdobył cztery gole. Sztuki tej w przeszłości dokonał m.in. Robert Lewandowski. Po raz pierwszy 24 kwietnia 2013 roku, gdy był zawodnikiem Borussii Dortmund, a jego zespół wygrał 4:1 z Realem Madryt. Drugi raz stało się to 26 listopada 2019 roku. Wtedy Bayern pokonał 6:0 Crvenę Zvezdę Belgrad.

Atalanta to sprawca największej niespodzianki w tej edycji Ligi Mistrzów. - Od kilku lat robimy wspaniałe rzeczy. Już wcześniej mówiłem, że Atalanta nie jest już zaskoczeniem. Naszym celem jest udowodnienie, że zasługujemy na to, aby tu być. Chcemy być jeszcze silniejsi i cieszyć się każdą chwilą - dodał Ilicić.