Premier Liga. Piękny strzał z około 30 metrów, asysta i gol. Fantastyczny mecz Grzegorza Krychowiaka (wideo)

Grzegorz Krychowiak został bohaterem meczu ligowego Lokomotiwu Moskwa z FK Rostów (3:1). Reprezentant Polski miał udział przy wszystkich trzech golach dla swojego zespołu.

Piotr Bobakowski
Grzegorz Krychowiak oddaje strzał w meczu z FK Rostów Instagram / instagram.com/premierliga / Grzegorz Krychowiak oddaje strzał w meczu z FK Rostów
W 22. kolejce rosyjskiej Premier Ligi Lokomotiw Moskwa pokonał na wyjeździe FK Rostów (3:1). Znakomite spotkanie rozegrał Grzegorz Krychowiak, który najpierw asystował przy trafieniu na 2:0 (strzelcem był Rifat Żemaletdinow), a potem sam zdobył gola na 3:0.

Ozdobą meczu na Rostov Arenie była jednak akcja z 34. minuty. Krychowiak otrzymał piłkę ok. 30 metrów od bramki rywali i zdecydował się na potężny strzał z dystansu. Bramkarz Siergiej Pesjakow zdołał jedynie skierować piłkę na słupek. Potem futbolówka trafiła go w plecy i wpadła do siatki.

Gola ostatecznie zaliczono Pesjakowowi, jako trafienie samobójcze. To jednak Krychowiakowi należą się brawa za fantastyczny strzał. Wynik meczu ma 1:3 ustalił w 64. minucie Bułgar Iwelin Popow.

Zobacz akcję, po której Lokomotiw objął prowadzenie:

Zobacz bramkę nr 2 dla drużyny z Moskwy (asysta "Krychy") oraz trafienie nr 3 Lokomotiwu (Krychowiak).