Kokpit Kibice

Koronawirus. Premier League. Manchester City i Manchester United pomogą razem bankom żywności

Manchester City i Manchester United, choć są odwiecznymi rywalami, potrafią się zjednoczyć we wspólnej sprawie. Oba kluby razem przekazały pieniądze na działalność banków żywności w regionie, żeby wesprzeć potrzebujących i zagrożonych koronawirusem.
Marcin Borciuch
Marcin Borciuch
piłkarze Manchesteru City Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City

Manchester City i Manchester United walczą o prymat w mieście od dziesięcioleci, ale gdy chodzi o ludzkie życie i walkę z problemami społeczności, potrafią się zjednoczyć i działać wspólnie. Oba kluby także teraz zdecydowały się na wspólny gest.

"The Citizens" i "Czerwone Diabły" postanowiły wspólnie przekazać 100 tys. funtów bankom żywności w hrabstwie Greater Manchester. W ten sposób chcą wesprzeć najbardziej potrzebujących mieszkańców regionu i najbardziej zagrożonych zarażeniem koronawirusem.

Przekazane pieniądze pozwolą zaspokoić zwiększone potrzeby najbardziej podatnych osób na chorobę COViD-19.

Według oficjalnych danych w Wielkiej Brytanii odnotowano 4 tys. przypadków zarażenia koronawirusem, z czego 178 osób zmarło, a 81 wyzdrowiało.

Czytaj też:
Manchester United wypłaci pełne pensje
David Beckham chce ściągnąć Davida Silvę

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×