Kokpit Kibice

Koronawirus. Kluby Premier League dostały wytyczne. Piłkarze mają nie wyjeżdżać z Anglii

Władze Premier League zaapelowały do klubów, by były cały czas w gotowości. Dlatego zalecono, by piłkarze nie wyjeżdżali poza granice Wielkiej Brytanii.
Robert Czykiel
Robert Czykiel
Rozgrywki Premier League zawieszono z powodu koronawirusa Getty Images / Budrul Chukrut/SOPA Images/LightRocket / Rozgrywki Premier League zawieszono z powodu koronawirusa

Rozgrywki Premier League zostały zawieszone i cały czas nie wiadomo, kiedy drużyny będą mogły wrócić na boiska. "Daily Mail" informuje, że władze ligi rozesłały do klubów instrukcje, jak postępować w czasie pandemii koronawirusa.

Najważniejszy punkt dotyczy zagranicznych piłkarzy. Niektórzy mogą mieć w planach powrót do swoich ojczyzn na czas zawieszenia ligi. Premier League jednak zdecydowanie odradza takie pomysły.

"Nie tylko dlatego, że takie są zalecenia rządu, ale także z tego powodu, że liga chce uniknąć sytuacji, gdy piłkarze nie będą mogli ponownie wjechać do kraju, gdy mecze zostaną wznowione. Jeżeli ktoś się nie dostosuje, to władze ligi nie będą rozważać przełożenia meczu w wyniku tego, że jeden lub więcej piłkarzy nie może ponownie dostać się do Wielkiej Brytanii" - wyjaśnia brytyjski dziennik.

Premier League ponadto odradza trenowanie w ośrodkach treningowych i sugeruje, by zajęcia odbywały się w domach. W dodatku sztaby medyczne klubów mają prowadzić rejestr zawodników, którzy są objęcie kwarantanną.

Koronawirus. Mikel Arteta twierdzi, że pokonał chorobę. "Czuję, że wyzdrowiałem" >>

Premier League. Wayne Rooney: Ten sezon trzeba dokończyć, nawet kosztem kolejnego >>

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Mistrzostwa Europy przełożone! "Nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy piłkarze wybiegną na boiska"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy uda się dokończyć obecny sezon w Premier League?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×