Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

PKO Ekstraklasa. Koronawirus. Wielki gest. Bramkarz Wisły Płock pomaga szpitalowi

Bramkarz Wisy Płock - Krzysztof Kamiński, nie pozostaje obojętny w czasach koronawirusa. Sportowiec zaangażował się w pomoc szpitalowi w Płocku.
Dawid Borek
Dawid Borek
Krzysztof Kamiński Getty Images / Masashi Hara / Na zdjęciu: Krzysztof Kamiński

Coraz więcej sportowców angażuje się w akcje charytatywne w czasach koronawirusa. Kolejnym zawodnikiem z wielkim sercem jest Krzysztof Kamiński z Wisły Płock, który wspólnie z żoną Natalią postanowił wspomóc szpital w mieście, w którym obecnie gra.

"Kopać papieru toaletowego nie będę. Za to chciałbym zaproponować wszystkim moim kolegom z Ekstraklasy (i nie tylko) zupełnie inny challenge" - rozpoczął swój wpis bramkarz Wisły.

"Razem z Natalią przekazujemy na rzecz pomocy Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Płocku, po uprzedniej konsultacji ze szpitalem, 10 palet z wodą, ponad 3100 potrzebnych środków czystości oraz posiłki dla pracowników SOR i stacji sanepidu na najbliższe dni" - ogłosił sportowiec na Twitterze.

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Ciężka sytuacja klubów sportowych. "Ratunkiem może być wprowadzenie odpowiednich przepisów"

Dodał, że nie zamierza nominować nikogo z imienia i nazwiska do udziału w wyzwaniu, jednak zachęcił wszystkich do pomocy. "W tym czasie to, kto weźmie udział w tym wyzwaniu i jaką kwotę na nie przeznaczy, powinno być kwestią indywidualną" - napisał Kamiński.

"Byłoby jednak super, gdyby kolejni zawodnicy Ekstraklasy dołączyli do akcji i zaczęli wspomagać swoje lokalne szpitale lub organizacje, które codziennie stoją teraz na pierwszej linii ognia w walce z wirusem. Czasem wystarczy tylko wykonać telefon i zaoferować pomoc" - zaapelował Krzysztof Kamiński.

W pomoc w trudnym czasie zaangażowali się m.in. Robert i Anna Lewandowscy, którzy postanowili przekazać milion euro na walkę z pandemią koronawirusa. Pieniądze zostaną przekazane między innymi jednoimiennym szpitalom zakaźnym w całej Polsce (więcej TUTAJ).

Zobacz też: Marek Wawrzynowski: Kończenie ligi w warunkach pandemii to lekkomyślność (felieton)

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (2):

 • Lucy_Fair Zgłoś komentarz
  Trzeba przyznać że "poszedł po bandzie". Konkretną pomoc, jak na indywidualną inicjatywę. Oby inni podjęli wyzwanie, bo pieniądze i ich posiadanie w tym czasie tracą
  Czytaj całość
  wartość. Kto wie co będzie jutro i czy zdążymy je wydać? Na pewno lepiej zainwestować w służbę zdrowia, skoro rząd woli wykładać miliardy na propagandę w mediach...
  • Ablafaka Zgłoś komentarz
   Ja bym na miejscu Krzyśka nie liczył na wiele ze strony innych piłkarzy. Maksymalnie w połowie znajdzie się jakikolwiek odruch do pomocy, z czego większość i tak zrobi to dla polubień
   Czytaj całość
   na fb a nie realnej pomocy tym którzy walczą codziennie o ludzi.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×