KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ważny apel Ashleya Younga w związku z koronawirusem. "Udziela lepszych rad niż rząd Wielkiej Brytanii"

"Supermarket to teraz wasze główne zagrożenie" - zaapelował do Anglików Ashley Young. Piłkarz Interu Mediolan zdecydował się na długi wpis, w którym udzielił kilku cennych rad swoim rodakom.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
Ashley Young Getty Images / Claudio Villa - Inter / Na zdjęciu: Ashley Young

W styczniu tego roku Ashley Young trafił z Manchesteru United do Interu Mediolan. W nowym klubie przed wybuchem epidemii koronawiursa i zawieszeniem wszystkich sportowych rozgrywek zdążył rozegrać tylko 8 spotkań. Obecnie przebywa na kwarantannie w jednym z epicentrów COVID-19 i przestrzega swoich rodaków z Wielkiej Brytanii.

Apel Young wystosował na Twitterze, a wszystkie rady podzielił na aż 12 wpisów. "Supermarket to teraz wasze główne zagrożenie" - podkreśla Anglik.

"We Włoszech pójście do supermarketu jest zaskakująco spokojne... nie ma walk o jedzenie, nie ma pustych półek i nie ma oskarżania personelu o brak zasobów. I praktycznie w każdym przypadku na zakupy idzie tylko jedna osoba z domu" - dodał Young.

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Zbigniew Boniek o zarażeniu Bartosza Bereszyńskiego. "Przechodzi to tak, jak bardzo lekką grypę"

34-latek ma również rady, jak należy zachowywać się w sklepach. "Ograniczono liczbę osób wchodzących do sklepów. Czekajcie, bądźcie cierpliwi. Jeśli musisz wsiąść do windy, zrób to tylko z jedną osobą i stań po drugiej stronie z twarzą zwróconą do ściany - nie oddychaj na nieznajomych" - przypomina piłkarz Interu.

Do tego Young pisze o zakładaniu rękawiczek po wyjściu z samochodu i zdejmowaniu ich przed powrotem do auta, zakrywaniu ust i nosa oraz ciągłym zachowaniu dystansu. "Może zabrzmi to ostro, ale każdego, kto nie jest twoim domownikiem traktuj jako potencjalnego posiadacza wirusa! I pamiętaj, że inni również powinni na ciebie patrzeć w ten sposób. To nie jest okropne, to sposób na zachowanie dystansu, aby ostatecznie uratować życie" - zakończył Young.

Wpisy cieszą się wielką popularnością. "Ashley Young daje lepsze rady niż rząd Wielkiej Brytanii" - stwierdził nawet jeden z internautów.

Niedawno piłkarze Interu Mediolan zakończyli przymusową kwarantannę. Żaden z nich nie miał objawów koronawirusa (więcej TUTAJ).

Czytaj teżKoronawirus. Arkadiusz Reca: Modlimy się, żeby to już się skończyło

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×