Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus i Jagiellonia Białystok. Konflikt na linii Cezary Kulesza-piłkarze wzrasta

Piłkarze i działacze Jagiellonii Białystok wciąż nie dogadali się ws. obniżek pensji na czas przestoju PKO Ekstraklasy. Konflikt przeniósł się do mediów. Prezes Cezary Kulesza twardo zapowiada, że skorzysta z możliwości obcięcia połowy kontraktów.
Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
Cezary Kulesza Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: Cezary Kulesza

Uchwała Ekstraklasy S.A. o możliwości obniżenia pensji piłkarzy do 50 proc. na czas zatrzymania rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wywołała mieszane uczucia w środowisku piłkarskim. Najwięcej negatywnych głosów na jej temat słychać w Jagiellonii Białystok, gdzie głośnym echem odbija się brak porozumienia między zawodnikami i działaczami.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o tym, że gracze Jagi nie akceptują cięć proponowanych przez działaczy. Od tamtej pory niewiele się zmieniło. Wówczas jednak obie strony nie chciały oficjalnie wypowiadać się na ten temat. Po weekendzie sytuacja się zmieniła, a konflikt przeniósł się do mediów.

Jako pierwszy sytuację przedstawił kapitan Taras Romanczuk w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego". Powiedział tam m.in., że Cezary Kulesza nie chce się spotkać z drużyną w celu jej omówienia. Reakcja na to była bardzo szybka. - Ja swoją propozycję obniżenia wynagrodzeń przesłałem drużynie (...) już 10 dni temu. Nie dostałem do dziś żadnej kontrpropozycji - stwierdził prezes podlaskiego klubu w rozmowie z portalem sport.pl.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zabawa w rodzinie Pogby mogła skończyć się katastrofą

Piłkarzom Jagiellonii nie podoba się to, że postawiono ich przed faktem maksymalnego dopuszczalnego ograniczenia ich obecnych zarobków bez akceptacji. Kulesza w powyższym wywiadzie zaznaczył jednak, że taka sytuacja powinna nastąpić w całej lidze i on sam nie zamierza z tego się wyłamać. - Mówimy o obniżkach, po których piłkarzom zostanie i po 30 tysięcy pensji miesięcznie. Ktoś chce mnie przekonać, że za to nie utrzyma rodziny? A jeśli po obniżce zawodnik dostanie 10 tys. zł brutto, czy to jest stawka, która uniemożliwia miesięczne utrzymanie? - argumentował, zaznaczając iż cięcia dotyczą 3-4 miesięcy.

Prezes białostoczan przedstawił też wyliczenia, które mówią o przewidywanych stratach klubu w najbliższym czasie. Najgorszy wariant zakłada brak jakichkolwiek przychodów w kwietniu oraz ogólną stratę 9 milionów złotych do końca czerwca. W tym czasie obecne pensje piłkarzy kosztowałyby około 1/3 tej kwoty.

Według naszych nieoficjalnych informacji, powyższe liczby przekonały część zawodników Jagi i z ich strony nie powinno być problemów z zaakceptowaniem sytuacji. Niektórzy jednak nadal mają czuć się pokrzywdzeni, więc trudno przewidzieć jak wszystko ostatecznie się zakończy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Po czyjej stronie stanąłbyś w sporze w Jagiellonii Białystok?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (48)
 • Kielecki wstyd krogulec Zgłoś komentarz
  Wyyyyj podkrogulec nic nie uratuje twojej kroczonki od likwidacji, mówiłem ci na początku sezonu, że wszystko jest zaklepane, wszyscy grają i kopią piłę - a spada kroczona :)))
  Czytaj całość
  Buuuuuuuuachachacha - MAM CO CHCIAŁEM !!!!
  • KoronaMKS Zgłoś komentarz
   Jajuniofanie, liga belgijska nie zakończyła jeszcze gry, decyzja w tej sprawie ma być 15 kwietnia póki co spekulacje tylko.
   • Kielecki wstyd krogulec Zgłoś komentarz
    podkrogulec wyyyjjj :))) wyjjj, nic ci nie pomoże lga belgijska zakończyła rozgrywki jej śladem pójdą inne wyjjjj !!!!
    • Jan Kozietulski Zgłoś komentarz
     Król[ik?] disco polo odważny jak Napoleon. Ale który Napoleon? Cesarz czy ten z ..............?
     • KoronaMKS Zgłoś komentarz
      Jaga od wakacji zaczyna od 4 ligi hehehehehehehehe :)))
      • KoronaMKS Zgłoś komentarz
       Bankrut
       • Kielecki wstyd krogulec Zgłoś komentarz
        Obie strony nieźle świrują, ale to normalne jak chodzi o kasę, mnie to wali, a sranie o postawieniu Jagi w stan likwidacji, to bzdura typu pod-krogulcowatego, nikt nie zarzyna kury
        Czytaj całość
        znoszącej złote jajka :) Buuuuuuuachachacha :))))
        • zbych22 Zgłoś komentarz
         Kulesza udaje,że nie wie czym jest kontrakt piłkarski i w jaki sposób można zmienić jego treść,a piłkarze udają,że nie rozumieją zaistniałej sytuacji.
         • zbych22 Zgłoś komentarz
          " Prezes Cezary Kulesza twardo zapowiada, że skorzysta z możliwości obcięcia połowy kontraktów"-kto dał mu takie prawo? Jeśli nie chce Jagiellonii w Ekstraklasie to powinien
          Czytaj całość
          zrobić to co zarząd MSK Żyliny czyli postawić Jagę w stan likwidacji albo ogłosić upadłość. To są skutki jakie dzisiaj ponoszą handlarze piłkarzami. Przykład Żyliny i Dinama Zagrzeb potwierdzają tą teorię.
          • ThorinS Zgłoś komentarz
           Juventus zawiesił pensje piłkarzom całkowicie na 4 miesiące, a nasi skórokopacze nie chcą zmniejszyć na pewien okres pensji o połowę??? Czyżby byli lepsi od tych z juwe? Chyba w
           Czytaj całość
           kopaniu... Ziemniaków.
           • Marek Marek Zgłoś komentarz
            Piłkarzom obciąć wypłaty i to bezwzględnie. Za 5, 7 czy 10 tyś spokojnie da sie przeżyć te kilka miesięcy. Szczególnie że zarabiając tyle co wcześniej powinni mieć odłożone
            Czytaj całość
            jakieś pieniądze. Ja jednak zastanawiam sie nad inną sprawą. Właściciele klubów jednym głosem twierdzą, że dostaną zdecydowanie mniej pieniędzy za prawa do transmisji telewizyjnych od Canal+... Jeżeli tak się faktycznie stanie to oczekuję od tej stacji telewizyjnej zwrotu znacznej części płaconego abonamentu, bo w moim przypadku transmisje meczów ekstraklasy są, jedynym powodem dla którego jestem ich abonenetem.
            • gmk38 Zgłoś komentarz
             Romanczuk to w ogóle dziwny ''człek''
             • yes Zgłoś komentarz
              Związane z pieniędzmi pytanie "być albo nie być"...
              Zobacz więcej komentarzy (20)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×