Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Koronawirus. 2,4 mld euro na ratunek klubom? FIFA ma plan Marshalla

2,4 mld euro - takie pieniądze mogą zostać rozdysponowane między kluby poszkodowane pandemią koronawirusa. FIFA pracuje nad "futbolowym planem Marshalla".
Dawid Borek
Dawid Borek
logo FIFA WP SportoweFakty / Na zdjęciu: logo FIFA

Pieniądze z rezerw FIFA - 2,4 mld euro - mają pomóc klubom w zaradzeniu problemom finansowym i załagodzić skutki kryzysu wynikającego z pandemii koronawirusa. Organ zarządzający światową piłką nożną powołał grupę roboczą, której zadaniem będzie opracowanie planu działania.

- Związkom członkowskim FIFA i innym organizacjom piłkarskim - takim jak ligi i kluby - grozi zakłócenie i osłabienie rozwoju, problemy z finansowaniem i prowadzeniem działań na wszystkich poziomach - przyznaje dla "Reutersa" rzecznik FIFA.

Podkreśla, że z uwagi na silną sytuację finansową FIFA, organ ma obowiązek pomagać potrzebującym. W jaki sposób? Dokładny format nie został jeszcze ustalony. Wiadomo jedynie, że w tym tygodniu odbędą się dalsze konsultacje z zainteresowanymi stronami.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

- Potwierdzamy, że FIFA pracuje nad różnymi opcjami pomocy piłkarskiej społeczności na całym świecie. Szczegóły zostaną podane po dokonaniu pełnej oceny wpływu finansowego pandemii na piłkę nożną - dodaje rzecznik FIFA.

"Reuters" przypomina słowa prezydenta FIFA Gianniego Infantino z jego kampanii wyborczej w 2016 roku. - Pieniądze FIFA to twoje pieniądze, nie prezydenta FIFA - mówił Infantino. Teraz jego słowa mogą znaleźć odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Zobacz też:
Transfery. Były trener Napoli chce Arkadiusza Milika. Everton włącza się do walki o Polaka
Zbigniew Boniek zaapelował do piłkarzy: Pokażcie, że jesteście gotowi na poświęcenia

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

 • Ralph Kopcewicz Zgłoś komentarz
  FIFA..2.4 mld euro swobodnie moga to rozdysponowac,to potega finansowa,wielka korporacja,nie mowiac o przekretach i lapowkach,880 mln.USD do kieszeni za Qatar/Mundial
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×