KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PKO Ekstraklasa. W Lechii Gdańsk wciąż bez porozumienia. Nie uwzględniono żądań piłkarzy

Piłkarze Lechii Gdańsk chcieli się zgodzić na obniżkę pensji pod warunkiem, że dostaną zaległe pieniądze. Gdy wydawało się, że uzyskają porozumienie z klubem, otrzymali aneksy bez uwzględnienia ich żądań.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
piłkarze Lechii Gdańsk Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Lechii Gdańsk

Zawodnicy Lechii Gdańsk nie otrzymali pensji od początku roku. Klub zalega im także wynagrodzenia z tytułu zwycięstwa w rozgrywkach Pucharu Polski i Superpucharu Polski w 2019 roku, a także za zajęcie trzeciej lokaty w poprzednim sezonie zmagań PKO Ekstraklasy.

Zaległości sprawiają, że piłkarze gdańskiego klubu nie chcą przystać na obniżki zarobków w okresie panującej pandemii koronawirusa. Zarząd chciał zmotywować zawodników do takiego ruchu, obniżając swoje wynagrodzenia. Piłkarzy to jednak nie ruszyło.

W sobotę Krzysztof Stanowski z "Weszło" poinformował za pośrednictwem Twittera, że piłkarzom Lechii w końcu udało się uzgodnić zasady obniżek pensji z zarządem klubu. Postawili twarde warunki, że mają im zostać wypłacone zaległości za 2019 rok i styczeń oraz luty.

Co zrobili w tej sytuacji przedstawiciele zarządu? Dziennikarz relacjonuje, że podsunęli zawodnikom aneksy, w których poprawki nie zostały naniesione. Wobec tego w Gdańsku wciąż nie ma kompromisu na linii zarząd - piłkarze.

Czytaj także:
- [url=/pilka-nozna/878245/pilka-nozna-wyspy-owcze-dolacza-do-bialorusi-wkrotce-poczatek-sezonu-w-farerskie]Wyspy Owcze dołączą do Białorusi. Wkrótce początek sezonu w farerskiej ekstraklasie[/url]
Bundesliga. Burza mózgów w klubach. Głowią się, co zrobić z pustymi trybunami 

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Radosław Majdan szczerze o obniżkach pensji dla piłkarzy. "Sportowcy nie mają wyjścia. Kluby przestały zarabiać"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×