Koronawirus. Jak poprawnie nosić maseczki? Prezentują piłkarze Widzewa Łódź

W dobie epidemii bez zakrycia ust i nosa nie możemy wyjść na ulicę. Dlatego Widzew Łódź przygotował film instruktażowy, w którym zawodnicy prezentują, jak poprawnie obchodzić się z maseczkami. Przy okazji klub promuje też nowy gadżet.

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Łukasz Kosakiewicz Materiały prasowe / Widzew TV / Na zdjęciu: Łukasz Kosakiewicz
W ten sposób Widzew pragnie pokazać, że zależy mu na bezpieczeństwie kibiców i całej widzewskiej społeczności, dlatego rozpoczął kolejną akcję. W przygotowanym przez klubową telewizję materiale Przemysław Kita, Łukasz Kosakiewicz, Bartłomiej Poczobut i Wojciech Pawłowski prezentują, jak zakładać, nosić i zdejmować maseczki. I to nie byle jakie maseczki, bo w klubowych wzorach.

- Maseczki Widzewa spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem. W tydzień sprzedało się ich ponad dwa tysiące. Zależy nam na tym, by społeczność widzewska była bezpieczna, by przetrwała w jak najlepszym zdrowiu czas epidemii. Obyśmy mogli jak najszybciej znów spotkać się w Sercu Łodzi - mówi Marcin Olczyk, rzecznik klubu.

Tym samym Widzew Łódź zachęca kibiców do kolejnego wyzwania. Tym razem nosi ono nazwę #WIDZEcieWmasce. Chodzi o to, by w mediach społecznościowych sympatycy czerwono-biało-czerwonych zaprezentowali - oczywiście w sposób prawidłowy - noszenie maseczek.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Michał Listkiewicz: Bałbym się wybiec na boisko, ale sędziowanie to służba i zawód. Inni pracują
Do najważniejszych zasad należy posługiwanie się gumkami/sznureczkami, niedotykanie właściwej części maseczki, czyli materiału zasłaniającego usta i nos oraz upewnienie się, że maseczka ściśle przylega do grzbietu nosa. Należy pamiętać, że noszenie maseczek ochronnych ma za zadanie ochronić nie tylko nas, ale też wszystkie osoby z naszego otoczenia.

Do akcji włączył się również m.in. Marcin Robak, który także wyposażył się już w klubową maseczkę i zaprezentował ją na zdjęciu w mediach społecznościowych.

Materiał można natomiast zobaczyć poniżej:

Wcześniej kibice Widzewa zainicjowali akcję #WidzewDlaSzpitali, w ramach której organizowana jest zbiórka pieniędzy na zakup artykułów niezbędnych do prawidłowej pracy lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim medykom. Celem jest już nie 19 100, czy 110 000 złotych, a 191 000 złotych. Szczegóły akcji opisywaliśmy TUTAJ.

Czytaj też: Piłkarze Widzewa Łódź chcieli zejść z boiska, ale wygrali w dziewiątkę i przyłożyli rękę do spadku Lecha Poznań

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czym zakrywasz nos i usta podczas wyjścia na ulicę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×