Ligue 1. Burza po decyzji o zakończeniu rozgrywek. Olympique Lyon straszy sądem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: piłkarze Olympique'u Lyon
Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: piłkarze Olympique'u Lyon
zdjęcie autora artykułu

30 kwietnia zakończono rozgrywki francuskiej Ligue 1. Ta decyzja nie spodobała się wszystkim klubom. Niektóre z nich nakazały zawodnikom kontynuację treningów i zapowiadają złożenie apelację.

W tym artykule dowiesz się o:

Olympique Lyon jest jednym z klubów, który rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko Ligue 1, po tym jak przedwcześnie zakończono sezon. Działacze wyliczyli, że czwartkowa decyzja może kosztować ich dziesiątki milionów euro.

Zespół z Lyonu zajął siódme miejsce, co oznacza, że zespołu zabraknie w przyszłorocznej edycji europejskich pucharów. W klubie twierdzą, że mają prawo domagać się teraz odszkodowania.

"Olympique Lyon już we wtorek proponował, aby Ligue 1 zbadało alternatywne rozwiązania, które pozwoliłoby na zakończenie sezonu, a tym samym zachowanie uczciwości i były zgodne z propozycjami UEFA" - przekazał klub w oświadczeniu.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus przewartościował piłkarskie kontrakty. "Futbol jest przepłacony, ale to prawo rynku"

Zaproponowano, aby sezon zakończyła faza play-off, zarówno o mistrzostwo, jak i o utrzymanie. Zdaniem przedstawicieli Olympique'u mogłaby się odbyć nawet w lipcu bądź sierpniu i za zamkniętymi drzwiami, o czym poinformowało "L'Equipe".

Podjęcie działań zapowiedziały także kluby z dołu tabeli. Toulouse FC i Amiens SC zamierzają kontynuować treningi od piątku. Ponadto obie drużyny chcą podjąć proces odwoławczy od decyzji władz ligi o zakończeniu sezonu.

Amiens SC zakończyło sezon na 19. miejscu z dorobkiem 23 punktów. Toulouse FC było natomiast czerwoną latarnią rozgrywek. Zespół ten wygrał zaledwie trzy mecze z 28 i zapisał na swoim koncie 13 "oczek".

Czytaj także:Serie A. Nowe ustalenia ws. rozgrywek. System spadków i awansów zachowanyPremier League. "Piłka nożna powinna być na drugim miejscu". Burmistrz Liverpoolu chce zakończenia sezonu

Źródło artykułu: