Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

PKO Ekstraklasa. Arbiter z Warszawy będzie mógł sędziować Legii. Zbigniew Boniek zapowiada ważną zmianę

Zbigniew Boniek będzie wnioskował o to, żeby w czasie pandemii koronawirusa sędziowie piłkarscy unikali dalekich podróży. - Skończmy z obłudą - mówi prezes PZPN.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Zbigniew Boniek Agencja Gazeta / Jakub Orzechowski / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Sędzia z Warszawy arbitrem meczu Legii? Sędzia z Krakowa poprowadzi zawody z udziałem Wisły czy Cracovii? Po wznowieniu rozgrywek PKO Ekstraklasa (29 maja), które zostały wstrzymane z powodu pandemii koronawirusa, taka sytuacja będzie możliwa.

Zbigniew Boniek w rozmowie z Interią zapowiedział, że zwróci się z wnioskiem do szefa Komisji Sędziów Zbigniewa Przesmyckiego, żeby na czas zarazy przynależność sędziego do okręgu nie miała znaczenia przy obsadach.

- Mamy czasy pandemii, dlatego trzeba unikać podróży, o ile to nie jest konieczne. Dlatego nie wykluczam, że po restarcie mecz z udziałem drużyny z Krakowa poprowadzi sędzia z tego miasta. To samo będzie dotyczyło drużyn z Warszawy, Gdańska czy innych - zapowiedział prezes PZPN.

ZOBACZ WIDEO: Dawid Kownacki będzie miał problem z dostosowaniem się do wytycznych ligi ws. koronawirusa. "Czasem porywa cię fantazja"

Boniek podkreślił, że nie dopuszcza do siebie myśli, że sędzia pomyli się na korzyść jednej z drużyn tylko dlatego, że mieszka w tym samym mieście. Nawet jeśli zdarzy mu się błąd, to będzie to wynikiem ludzkiej ułomności, a nie próby ustawienia wyniku.

- Nasi sędziowie są profesjonalistami i żaden nie zaryzykuje swej kariery dla zrobienia celowej pomyłki. Podejrzenia o możliwość takiej są w ogóle nie na miejscu. Skończmy z obłudą - podsumował szef PZPN.

Zobacz:
PZPN podał ramowy terminarz sezonu po wznowieniu. Finał Pucharu Polski 22 albo 24 lipca
Koronawirus. Nowe zasady na obiektach sportowych. Do 32 zawodników na boisku

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (13):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×