Bundesliga. Alassane Plea autorem najszybciej zdobytej bramki w tym sezonie

Alassane Plea z Borussii Moenchengladbach ustanowił rekord sezonu w Bundeslidze na najszybciej strzeloną bramkę. Francuzowi zajęło to nieco ponad pół minuty od momentu rozpoczęcia spotkania.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Alassane Plea odbiera gratulacje po zdobyciu bramki PAP/EPA / Michael Probst / Na zdjęciu: Alassane Plea odbiera gratulacje po zdobyciu bramki
W ostatnim sobotnim meczu 26. kolejki Eintracht Frankfurt grał u siebie z Borussią M'gladbach. Spotkanie bardzo szybko zaczęło się po myśli gości, bowiem objęli prowadzenie już w pierwszej minucie. Alassane Plea i Jonas Hofmann rozklepali defensywę rywala, a Francuz strzałem na wślizgu w kierunku dalszego słupka pokonał stojącego między słupkami Kevina Trappa.

Okazuje się, że to rekordowa bramka. Plea jest autorem najszybciej zdobytego gola w tym sezonie Bundesligi. Zapakował piłkę do siatki dokładnie w 36. sekundzie spotkania.

Jednak to nie jest najszybszy gol w lidze w historii drużyny z Borussia Park. Szybszy od Francuza był Szwed Oscar Wendt, który w 2015 r. pokonał bramkarza Borussii Dortmund w 29. sekundzie meczu.

Borussia Moenchengladbach wygrała z Eintrachtem 3:1 i awansowała na 3. miejsce w tabeli Bundesligi. Do prowadzącego Bayernu Monachium traci trzy, a do BVB dwa punkty. "Źrebaki" wyprzedzają z kolei RB Lipsk o jeden punkt, a Bayer 04 Leverkusen  o pięć punktów. Bawarczycy i "Aptekarze" mają jeszcze w tej kolejce spotkania do rozegrania.

Czy Borussia Moenchengladbach będzie na podium Bundesligi?