Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

III liga: Sokół Aleksandrów Łódzki też chce awansować do II ligi. "Możemy o nią powalczyć"

Sokół Aleksandrów Łódzki - drugi zespół grupy 1. III ligi sezonu 2019/2020 przygotowuje pismo PZPN, w którym chciałby zwrócić się o prawo gry w wyższej klasie rozgrywkowej od jesieni.
Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
sparing Sokoła Aleksandrów Łódzki z GKS-em Bełchatów WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: sparing Sokoła Aleksandrów Łódzki z GKS-em Bełchatów

Drużyna z województwa łódzkiego w w przedwcześnie zakończonych rozgrywkach na czwartym szczeblu rozgrywkowym w kraju znalazła się na drugiej pozycji. Zgromadziła o punkt mniej niż Sokół Ostróda, który to wywalczył prawo gry w II lidze. Jednak ekipa z Mazur nie rozegrała zaległego spotkania z Legią II Warszawa, które mogło zadecydować o awansie, gdyż rezerwy "Wojskowych" mieli punkt straty do lidera.

W grupie 4. III ligi najpierw zwycięzcą został Hutnik Kraków, ale Lubelski Związek Piłki Nożnej ogłosił zmianę kolejności ustalania miejsc w tabeli, dzięki czemu na pierwsze miejsce przesunął się Motor Lublin. Po interwencji komisji ds. nagłych PZPN postanowiono dopuścić do gry na trzecim szczeblu rozgrywkowym obie te ekipy.

Ten precedens chce więc wykorzystać Sokół Aleksandrów Łódzki, który był w tabeli grupy 1. III ligi wyżej od rezerw Legii dzięki lepszemu bilansowi bramek. Prezes klubu Dariusz Szulc zapowiedział, że skoro w jednej grupie pozwolono na awans dwóch najlepszych ekip, to w innej także mogłoby się to wydarzyć.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy mecze piłkarskie są bezpieczne? Specjalista nie ma wątpliwości. "Duńskie badania to potwierdzają"

- Na zebraniu zarządu będziemy rozmawiać o dalszych działaniach związanych z budowaniem klubu i trzecioligowej drużyny. Niebawem zostanie przygotowane pismo do PZPN związane właśnie z promocją gry w drugiej lidze. Cała Polska zna historię III ligi grupy 4. Skoro tam można było zagwarantować awans dwóm drużynom, to dlaczego w innych grupach nie można zrobić podobnie? Sprawa jest rozwojowa. My również możemy powalczyć o drugą ligę - powiedział Szulc cytowany na oficjalnej stronie klubu z Aleksandrowa Łódzkiego.

W najbardziej "dyskusyjnej" 17. kolejce, w której miał odbyć się mecz Sokoła Ostróda z Legią II aleksandrowianie przegrali u siebie z Olimpią Zambrów 1:3. Okazuje się, że w ten sposób zaprzepaścił swoje szanse na pierwsze miejsce w grupie 1. Sokół - ten z Aleksandrowa Łódzkiego - nie zamierza jednak rezygnować z walki o II ligę, w której rywalizował już w sezonach 2008/2009 i 2009/2010.

Od decyzji Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej odwołuje się już Legia. Wygląda więc na to, że chętnych do gry w II lidze jest więcej. I nie jest powiedziane, że to koniec listy oczekujących.

Czytaj też:

Dariusz Mioduski chce awansu rezerw Legii. "Związek wojewódzki podjął skandaliczną decyzję"

Ruch Chorzów ma plan, ale... "Sytuacja jest dynamiczna"

Czy PZPN powinien dopuścić drużynę Sokoła Aleksandrów Łódzki do gry w II lidze w nowym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2):
 • Jarecki59 Zgłoś komentarz
  Wobec awansu dwóch zespołów z grupy 4, by sprawiedliwości stało się zadość, awans do 2 ligi powinny otrzymać po 2 zespoły z każdej grupy. To niestety nie rozwiązuje problemu awansu
  Czytaj całość
  z pierwszej grupy. Gdyż nawet w takiej sytuacji ustalenie kolejności ,z uwagi na różną ilość rozegranych meczy, nie jest możliwe. Związek podjął już decyzję o kolejności zespołów. O ile z pozycją pierwszą można się zgodzić, to ustalenie kolejności zespołów na 2 i 3 miejscu nie jest możliwe i w zasadzie decyzja ZPN nie może się w sposób logiczny obronić. Związek miał do niej prawo, ale czym się kierował??? W sytuacji gdy awansuje jedna drużyna może się jeszcze obronić, ale przy awansie dwóch już nie. Drużyna z Aleksandrowa zremisowała u siebie z Legią 1:1. Stosując „kryteria Hutnika”, należałoby tą strzeloną na wyjeździe bramkę premiować i uznać, że Legia w bezpośredniej konfrontacji jest wyżej. To oczywiście bzdura. Jedynym wyjściem jest rozegranie zaległego meczu między Sokołem Ostróda i Legią. Paradoksalnie dla drużyny z Ostródy ten mecz nic by nie zmienił, stawka byłaby pozycja Legii. Dla sprawiedliwości mecz ten powinien odbyć się w terminie gdy gra Ekstraklasa, aby rzeczywiście wystąpiły rezerwy. Jak widać, piłka też stała się ofiarą koronawirusa.
  • Jarecki59 Zgłoś komentarz
   Cytuję: „W grupie 4. III ligi najpierw zwycięzcą został Hutnik Kraków” Pytanie: Na jakiej podstawie zwycięzcą został Hutnik? Liga nie została zakończona i nie było żadnego
   Czytaj całość
   zwycięzcy. W internecie znajdowała się tabela IV grupy 3 ligi, w której na pierwszym miejscu był Hutnik. I tylko dokładnie tyle. O kolejności zespołów decyduje regulamin rozgrywek. Zgodnie z § 24 pkt 3. Prawo interpretacji niniejszego regulaminu przysługuje Zarządowi Związku Piłki Nożnej prowadzącemu rozgrywki. Nie jest więc prawdą cytowane na wstępie zdanie. Hutnik niczego nie wygrał!!! Jaka jest kolejność zespołów opisuje § 21. Regulaminu. Oto jego brzmienie: W przypadku uzyskania równej ilości punktów przez dwie lub więcej drużyn, o zajętym miejscu decydują: 1) przy dwóch zespołach: a) ilość zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami, (wyraźnie występuje liczba mnoga, w tym przypadku rozegrano jedno spotkanie) b) przy równej ilości punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn, c) przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie, korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn, (ciągle jest mowa o spotkaniach!!!, by mogły być stosowane reguły UEFA i liczone bramki strzelone na wyjeździe potrzebne są dwa mecze) d) przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek. Punkty a-c nie mogą być zastosowane w sytuacji gdy rozegrano jeden mecz. Nie przekonało? Załóżmy, że mecz między zainteresowanymi klubami zakończył się wynikiem 1:1. Zgodnie z punktami a i b § 21. Regulaminu, nie ma rozstrzygnięcia, natomiast stosując punkt c strzelona na wyjeździe bramka premiuje gości tego meczu. Czyli remis 1:1 w jednym meczu premiuje gości, przecież to absurd. Czy to nie dowodzi, że stosowanie punktów a-c § 21 regulaminu może mieć miejsce, tylko i wyłącznie gdy rozegrano dwa mecze. Hutnik powołuje się, że w tabeli 3 ligi był na pierwszym miejscu. Proszę mi wskazać w regulaminie zapis, że o kolejności zespołów decyduje umieszczona w internecie tabela! Tak więc zdanie „Lubelski Związek Piłki Nożnej ogłosił zmianę kolejności ustalania miejsc w tabeli” nie jest prawdą. Niczego nie zmieniono, bo takiej kolejności nikt wcześniej nie ustalił. Została ustalona dopiero w wyniku decyzji LOZPN i to w sposób jak najbardziej obiektywny. Z przykrością stwierdzam, że w artykułach w internecie opluwa się LOZPN i Motor Lublin, bez cienia racji. Może pora wreszcie spojrzeć obiektywnie na całą sprawę.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×