PKO Ekstraklasa. Lechia umocniła się w "ósemce", Korona goni Wisłę Kraków. Zobacz tabelę!

Korona Kielce wygrała swój niedzielny mecz i traci do Wisły Kraków już tylko dwa punkty. Lechia Gdańsk po emocjonującym starciu okazała się lepsza od Arki Gdynia i sytuacja żółto-niebieskich jest coraz gorsza. Zobacz tabelę PKO Ekstraklasy.
Sebastian Zwiewka
piłkarze Lechii Gdańsk Newspix / Mateusz Słodkowski / Na zdjęciu: piłkarze Lechii Gdańsk

W pierwszym niedzielnym meczu 27. kolejki Wisła Płock przegrała na własnym terenie z Koroną Kielce 1:4. Gospodarze po przerwie spowodowanej koronawirusem zaprezentowali się bardzo słabo. Goście natomiast byli skuteczni i dali sygnał, że jeszcze nie pogodzili się ze spadkiem. Obecnie tracą do znajdującej się na bezpiecznym miejscu Wisły Kraków tylko dwa "oczka".

Mniej bramek padło w starciu Cracovii z Jagiellonią Białystok. Przyjezdni zabrali na Podlasie komplet punktów dzięki trafieniu Przemysława Mystkowskiego w 88. minucie. 22-letni pomocnik czekał na bramkę w lidze aż 1478 dni. "Pasy" nie zdążyły odpowiedzieć i straciły dystans do liderującej Legii Warszawa oraz drugiego Piasta Gliwice.

Najwięcej emocji dostarczyły derby Trójmiasta. Lechia Gdańsk pokonała Arkę Gdynia 4:3 i żółto-niebiescy są coraz bliżej Fortuna I ligi.