Fortuna I liga: Miedź Legnica uratowała punkt. Klęska była blisko

Miedź Legnica doprowadziła do remisu 1:1 w ostatniej minucie doliczonej do meczu z Wigrami Suwałki. Także w piątek Chrobry Głogów wygrał 1:0 z GKS-em Bełchatów dzięki bramce Adriana Benedyczaka.
Paweł Gierach (z lewej) i Maciej Śliwa (z prawej) Newspix / MACIEJ GILEWSKI / Na zdjęciu: Paweł Gierach (z lewej) i Maciej Śliwa (z prawej)

Dominik Nowak został trenerem Miedzi Legnica po odejściu z Wigier. Od tego rozstania minęło już sporo czasu, ale powrót szkoleniowca do Suwałk zawsze jest ciekawym wydarzeniem. Z Wigrami awansował do półfinału Totolotek Pucharu Polski i stworzył z nich czołowego pierwszoligowca. W piątek była drużyna dała się mocno we znaki obecnym podopiecznym Nowaka.

Wigry są najgorszym pierwszoligowcem rundy wiosennej i kandydatem do spadku. W konfrontacji z Miedzią nieomal zdobyły komplet punktów. Podopieczni Pawła Crettiego objęli prowadzenie w 77. minucie dzięki strzałowi z dystansu Patryka Czułowskiego. Gospodarze utrzymali zaliczkę do końca podstawowego czasu i byli blisko przełamania.

Miedź uratowała punkt w doliczonym czasie, kiedy to gola na 1:1 strzelił obrońca Nemanja Mijusković. Legniczanie nie ponieśli klęski, za jaką trzeba byłoby uznać porażkę na terenie Wigier, ale remis zasadniczo nie zmienia faktu, że rozczarowują w rundzie wiosennej. W czterech spotkaniach zdobyli cztery "oczka".

Także w piątek Chrobry Głogów zwyciężył 1:0 z GKS-em Bełchatów. Gola strzelił w 43. minucie Adrian Benedyczak i zrehabilitował się za zmarnowanie ogromnej szansy w poprzednim, bezbramkowym meczu ze Stomilem Olsztyn. Chrobry na wiosnę jest niepokonany i minimalizuje zagrożenie spadkiem. Dla odmiany GKS jeszcze nie wygrał w 2020 roku.

24. kolejka potrwa do niedzieli. Główni kandydaci do bezpośredniego awansu Podbeskidzie Bielsko-Biała i Warta Poznań zagrają jako gospodarze. Górale podejmą Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, a Zieloni zmierzą się z Olimpią Grudziądz.