Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt. Niemieckie media: Lewandowski uratował finał. Razem z Perisiciem i... Bibi

Bayern Monachium pokonał Eintracht Frankfurt 2:1 w półfinale Pucharu Niemiec. Gola na wagę awansu strzelił Robert Lewandowski, którego występ został doceniony przez tamtejsze media. Dziennikarze piszą także o sędzi VAR Bibianie Steinhaus.

Waldemar Ossowski
Robert Lewandowski (z lewej) i David Abraham (z prawej) PAP/EPA / KAI PFAFFENBACH / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z lewej) i David Abraham (z prawej)
Robert Lewandowski ustalił wynik spotkania w 74. minucie gry. Polak wykorzystał świetne podanie Joshuy Kimmicha. Pierwotnie jednak gol nie został uznany. Sędzia Marco Fritz wskazał pozycję spaloną. Dopiero interwencja VAR i ocena sytuacji przez sędzię Bibianę Steinhaus pokazała, że bramka została zdobyta poprawnie.

Niemieckie media tym razem nie zachwycały się nad postawą Bawarczyków, dostrzegając nerwową drugą połowę w wykonaniu podopiecznych Hansa Flicka.

"Bild": Bayern krwawi, drży i wygrywa!

"Lewandowski, Perisic i Bibi [przyp. red. - Bibiana Steinhaus, sędzia VAR] zapewnili Bayernowi awans. W drugiej połowie drużynie za Frankfurtu udało się jednak wyrównać. Danny da Costa odnalazł się w roli jokera i trzy minuty po wejściu na boisku strzelił bramkę. Taki scenariusz wydawał się nie do pomyślenia po pierwszej połowie.

Ostatecznie Bayern nie poniósł poważnych konsekwencji, ponieważ Kimmich asystował przy zwycięskiej bramce Roberta Lewandowskiego. Monachium mógł prowadzić do przerwy trzema lub czterema bramkami. Piłkarze z Frankfurtu byli przez długi czas bezradni na boisku" - pisze Bild.

Sport1.de: Lewandowski uratował Bayernowi finał

"Bayern ponownie znalazł się w finale Pucharu DFB. Eintracht postawił Bawarczykom jednak opór, szczególnie w drugiej połowie. Da Costa doprowadzając do remisu obudził gospodarzy i ci zaatakowali ponownie. Ostatecznie Robert Lewandowski zapewnił Bayernowi wygraną. Jego zwycięski gol musiała sprawdzić sędzia VAR, Bibiana Steinhaus" - relacjonuje "Sport1.de".

"Kicker": Frankfurt ledwo pokonany, Lewandowski prowadzi Bayern do finału

"Po dobrze przemyślanej pierwszej połowie półfinału przeciwko Eintrachtowi, po zmianie stron gospodarze utrudnili sobie zdanie. Frankfurt zdołał wyrównać dzięki da Coście, ale ostatecznie gol Lewandowskiego zadecydował o awansie" - można przeczytać na łamach "Kickera".

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)