Puchar Niemiec. Tak Robert Lewandowski dał Bayernowi Monachium awans do finału. Zobacz gola Polaka (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / KAI PFAFFENBACH / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
PAP/EPA / KAI PFAFFENBACH / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Bayern Monachium pokonał Eintracht Frankfurt 2:1 i awansował do finału Pucharu Niemiec. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Robert Lewandowski. Bramka została uznana dopiero po analizie systemu VAR.

W 14. minucie Bayern Monachium objął prowadzenie po trafieniu Ivana Perisicia. Monachijczycy starali się pilnować prowadzenia i nie forsowali tempa. Jednak w 69. minucie Eintracht Frankfurt doprowadził do wyrównania po akcji rezerwowych Daichiego Kamady i Danny'ego da Costy. Po chwili Bayern znów wyszedł na prowadzenie po trafieniu Roberta Lewandowskiego.

Polak był bohaterem Bayernu. Wcześniej nie wykorzystał kilku sytuacji do zdobycia gola, ale w 74. minucie zachował zimną krew. Alphonso Davies dograł w pole karne, tam piłkę lekko trącił Joshua Kimmich, a polskiemu napastnikowi pozostało tylko wpakowanie jej do bramki. Tak Lewandowski zapewnił wygraną Bayernowi i awans do finału Pucharu Niemiec.

Początkowo gol nie został uznany. Arbiter liniowy dopatrzył się spalonego u Daviesa. Jednak po analizie systemu VAR decyzja została zmieniona. Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Trafienie opublikowano na twitterowym kanale L'Equipe.

Finał Pucharu Niemiec rozegrany zostanie 4 lipca na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Rywalem Bayernu Monachium będzie Bayer 04 Leverkusen.

Czytaj także: Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt. Niemieckie media: Lewandowski uratował finał. Razem z Perisiciem i... Bibi PKO Ekstraklasa: Arka zatopiona. Wysoka wygrana Legii Warszawa