Fortuna I liga: emocje do końca. Olimpia Grudziądz i Puszcza Niepołomice skuteczne w ostatnich minutach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / TADEUSZ SKWIOT / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu w środku Omran Haydary

Olimpia Grudziądz doprowadziła w 90. minucie do remisu 3:3 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, a Puszcza Niepołomice strzeliła gola na 2:1 w czasie doliczonym do meczu z Wigrami Suwałki.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza zmierzył się z bliskim sobie w tabeli beniaminkiem. Ani Pomarańczowi, ani piłkarze Olimpii Grudziądz nie zrezygnowali jeszcze z walki o dostanie się do barażów. Szczególnie dla niecieczan zajęcie miejsca poza topową szóstką może być rozczarowaniem na koniec sezonu.

Pierwszego gola strzeliła Olimpia, po czym sytuacja na murawie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Dwukrotnie prowadził Bruk-Bet, ale na finiszu dał się dogonić. Kacper Janiak strzelił gola na 3:3 wskutek jednego z ostatnich ataków w meczu. W Niecieczy odżyły przykre wspomnienia. W przeszłości bramka Olimpii, w tym samym miejscu, w doliczonym czasie, pozbawiła Pomarańczowych awansu do PKO Ekstraklasy.

Puszcza Niepołomice i Wigry Suwałki były przed meczem w dolnej połowie tabeli. O ile podopieczni Tomasza Tułacza odskoczyli od strefy spadkowej, to klub z północy Polski zaczął okopywać się na dnie tabeli i potrzebował natychmiastowego przełamania w województwie małopolskim.

Wigry prowadziły 1:0 po 45 minutach. Po dwóch kwadransach spędzonych w głębokiej defensywie goście wybrali idealny moment do przeprowadzenia ataku. Denis Gojko ukarał zdezorientowanych niepołomiczan, strzałem z bliska, po wymianie podań z Kacprem Wełniakiem. Druga połowa należała już do Puszczy, która odwróciła wynik na 2:1. Jej najsilniejszą bronią były stałe fragmenty gry. Marcin Stefanik wyrównał po wrzutce z rzutu rożnego, a Erik Cikos rozstrzygnął spotkanie po centrze z rzutu wolnego. Wigry straciły gola w doliczonym czasie w drugim meczu z rzędu.

25. kolejka Fortuna I ligi:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Olimpia Grudziądz 3:3 (1:1) 0:1 - Ricky van Haaren 13' 1:1 - Artem Putiwcew 26' 2:1 - Florin Purece 63' 2:2 - Joao Criciuma (k.) 77' 3:2 - Piotr Wlazło 79' 3:3 - Kacper Janiak 90'

Puszcza Niepołomice - Wigry Suwałki 2:1 (0:1) 0:1 - Denis Gojko 34' 1:1 - Marcin Stefanik 68' 2:1 - Erik Cikos 90'