Fortuna I liga: Sandecja Nowy Sącz pokonała GKS 1962 Jastrzębie. Pościgi w meczu i w tabeli

Sandecja Nowy Sącz pokonała 2:1 GKS 1962 Jastrzębie, choć jako pierwsza straciła gola. Nieźle dysponowana w rundzie wiosennej drużyna chce jeszcze namieszać w górnej połowie tabeli Fortuna I ligi.

mecz GKS 1962 Jastrzębie - Sandecja Nowy Sącz Newspix / Rafal Rusek / PressFocus / Na zdjęciu: mecz GKS 1962 Jastrzębie - Sandecja Nowy Sącz
Pierwsza połowa była wyrównana, a piłkarze bezpardonowymi faulami na początku meczu dali sobie do zrozumienia, że nie będzie łatwo o zdobycie każdego centymetra boiska. Sędzia Damian Sylwestrzak panował nad wydarzeniami i temperował zawodników bez wyciągania kartki z kieszonki.

GKS 1962 Jastrzębie objął prowadzenie 1:0 w 26. minucie. W zespole Jarosława Skrobacza aktywnie poczynał sobie Daniel Szczepan i wykorzystał trzecią w meczu szansę na gola. Po dośrodkowaniu Damiana Tronta poradził sobie z Michalem Piterem-Bucką i mocnym strzałem z bliska pokonał Daniela Bielicę. To były miłe złego początki dla jedenastki z Górnego Śląska.

Defensywa z Nowego Sącza nie zachowała się dobrze przy golu Szczepana, ale na odpowiedź jednego z obrońców Sandecji nie trzeba było długo czekać. Dawid Szufryn w swoim stylu wybrał się pod bramkę przeciwnika przy okazji stałego fragmentu gry w 36. minucie. Wrzutka Macieja Małkowskiego sprawiła problemy gospodarzom, a Szufryn oddał uderzenie na 1:1 z bliska. Taki rezultat utrzymał się do przerwy.

Aktywny od pierwszego gwizdka był Maciej Małkowski, który na starcie drugiej części sprawdził Mariusza Pawełka strzałem z rzutu wolnego. W tej sytuacji jeszcze nie umieścił piłki w siatce, ale zrobił to w 71. minucie. Pomocnik wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Michała Bojdysa. Sandecja objęła prowadzenie 2:1 po odwróceniu wyniku. Z kolei jastrzębianie tym razem nie przeprowadzili pościgu, jak w poprzedniej kolejce, a byli jego ofiarami.

W tabeli Sandecja zmniejszyła stratę do jastrzębian z pięciu do dwóch punktów. Nieźle dysponowana w rundzie wiosennej drużyna Tomasza Kafarskiego znalazła się w strefie barażowej i może jeszcze mocno namieszać w górnej połowie stawki. GKS poniósł drugą porażkę z rzędu w roli gospodarza, a jego stadion, ze statystycznego punktu widzenia, przestaje zasługiwać na miano twierdzy.

GKS 1962 Jastrzębie - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (1:1)
1:0 - Daniel Szczepan 27'
1:1 - Dawid Szufryn 36'
1:2 - Maciej Małkowski (k.) 71'

GKS: Mariusz Pawełek - Mateusz Słodowy, Kamil Szymura, Michał Bojdys, Daniel Liszka - Bartosz Jaroszek - Farid Ali (81' Petr Galuska), Damian Tront, Kamil Jadach (64' Patryk Skórecki), Łukasz Norkowski (59' Kamil Adamek) - Daniel Szczepan

Sandecja: Daniel Bielica - Michal Piter-Bucko, Dawid Szufryn, Marcin Flis - Dominik Kun, Maciej Małkowski (72' Michał Walski), Radosław Kanach, Adrian Danek - Maciej Korzym (90' Kamil Ogorzały), Damian Chmiel - Mateusz Klichowicz (83' Mateusz Klichowicz)

Żółte kartki: Szymura, Skórecki (GKS) oraz Szufryn (Sandecja)

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)