La Liga. Mallorca - Barcelona. Pewna wygrana mistrzów Hiszpanii

Barcelona nie miała problemów z wygraną nad Mallorcą (4:0). Mistrzowie Hiszpanii już w 2. minucie objęli prowadzenie. Później dołożyli jeszcze trzy bramki i powiększyli w La Liga przewagę nad Realem Madryt do pięciu punktów.

Michał Piegza
radość piłkarzy Barcelony Getty Images / Rafa Babot/MB Media / Na zdjęciu: radość piłkarzy Barcelony
Barcelona świetnie rozpoczęła mecz. Już pierwsza akcja mistrzów Hiszpanii zakończyła się golem. W 2. minucie Jordi Alba dośrodkował z lewej strony, głową uderzył Arturo Vidal i piłka znalazła się w bramce miejscowych.

Po szybko zdobytym golu Barcelona nie zamierzała zwalniać tempa. Goście zamknęli rywala niemal w jego polu karnym. Wydawało się, że kolejne trafienia dla przyjezdnych są kwestią czasu. W 7. minucie z pola karnego uderzył Martin Braithwaite, został jednak przyblokowany. Z kolei w 11., stojąc kilka metrów przed bramką, w piłkę nie trafił Antoine Griezmann.

Mallorca po raz pierwszy zagroziła Barcelonie w 22. minucie. Z ok. 16 metrów mocno uderzył Takefusa Kubo, Marc-Andre ter Stegen wybił piłkę na rzut rożny. Z kolei w 32. minucie strzał Japończyka z rzutu wolnego odbił przed siebie bramkarz gości.

Im bliżej było przerwy, tym więcej do powiedzenia mieli gospodarze. Gola zdobyła jednak Barcelona. W 37. minucie Frenkie De Jong zagrał głową, piłkę również głową dość przypadkowo odbił Lionel Messi. Futbolówka spadła pod nogi Braithwaite'a, a ten uderzył do bramki.

Druga połowa mogła się świetnie rozpocząć dla miejscowych. W 48. minucie tuż obok słupka przymierzył Ante Budimir. Barcelona nie kwapiła się do ataku, szansy na kontaktowego gola zamierzali szukać piłkarze Mallorcy. To jednak goście mogli zdobyć trzecią bramkę. W 60. minucie z sytuacji sam na sam z Braithwaitem obronną ręką wyszedł Manolo Reina. Golkiper nogą odbił futbolówkę. Chwilę później z bliska w słupek trafił Ronald Araujo.

W końcówce Barcelona kontrolowała przebieg spotkania. Na 3:0 w 79. minucie Jordi Alba, który otrzymał podanie od Messiego. Po krótkim rajdzie obrońca w sytuacji sam na sam trafił do bramki. W doliczonym czasie do siatki trafił Messi. Podawał Suarez, Argentyńczyk ok. 12 metrów uderzył pod poprzeczkę.

Dzięki trzem punktom mistrzowie Hiszpanii co najmniej do niedzieli będą mieli pięć punktów przewagi nad Realem Madryt.

Real Mallorca - FC Barcelona 0:4 (0:2)
0:1 - Arturo Vidal 2'
0:2 - Martin Braithwaite 37'
0:3 - Jordi Alba 79'
0:4 - Leo Messi 90+3'

Real Mallorca: Manolo Reina - Alejandro Pozo, Martin Valjent, Antonio Raillo, Joan Sastre (46' Fran Gamez) - Dani Rodriguez, Marc Pedraza (57' Iddrisu Mohammed), Salva Sevilla (85' Yannis Salibur), Takefusa Kubo - Juan Hernandez (46' Junior Lago), Ante Budimir (85' Abdon Prats).

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto (71' Nelson Semedo), Gerard Pique, Ronald Araujo, Jordi Alba - Arturo Vidal (46' Ivan Rakitić), Sergio Busquets (71' Arthur Melo), Frenkie De Jong (85' Junior Firpo) - Lionel Messi, Antoine Griezmann (57' Luis Suarez), Martin Braithwaite.

Żółte kartki: Rodriguez (Mallorca) oraz Vidal, Alba (Barcelona).