Bundesliga. Blisko niespodzianki w Gelsenkirchen. Szybki gol dał triumf FC Augsburg

Schalke 04 Gelsenkirchen było blisko odniesienia wygranej nad Bayerem 04 Leverkusen. Gospodarze prowadzili, ale w końcówce stracili gola po samobójczym trafieniu Juana Mirandy. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Łukasz Witczyk
Daniel Caligiuri (z lewej) oraz Nadiem Amiri PAP/EPA / LARS BARON / Na zdjęciu: Daniel Caligiuri (z lewej) oraz Nadiem Amiri
Bayer 04 Leverkusen walczy o to, by znaleźć się w czołowej czwórce i wywalczyć miejsce premiowane grą w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Aptekarze byli faworytem w starciu z Schalke 04 Gelsenkirchen, które ostatnio jest w dużym kryzysie. Gospodarze w 51. minucie objęli prowadzenie po trafieniu z rzutu karnego Daniela Caligiuriego.

Bayer atakował, ale długo nie potrafił wyrównać. To udało się w 81. minucie, a pomógł w tym Juan Miranda, który skierował piłkę do własnej bramki. Dzięki remisowi Bayer jest czwarty w tabeli i ma punkt przewagi nad piątą Borussią M'gladbach.

W innym niedzielnym spotkaniu Bundesligi FC Augsburg pokonał na wyjeździe 1.FSV Mainz. Jedynego gola w tym starciu zdobył Florian Niederlechner, który bramkarza rywali pokonał już w 1. minucie.