Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Korupcja. Rzecznik dyscyplinarny PZPN kieruje sprawę o ukaranie Cracovii

Ujemne punkty oraz kara finansowa. To grozi Cracovii za ustawianie meczów przez Jacka P. i Rafała R. Obaj zostali w styczniu skazani przez sąd w Krakowie. O sprawie informuje blog "Piłkarska mafia".
Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
radość piłkarzy Cracovii Newspix / JAKUB GRUCA / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: radość piłkarzy Cracovii

"Cracovia uznaje odpowiedzialność za ustawianie meczów przez dwie skazane w styczniu osoby. Rzecznik dyscyplinarny PZPN kieruje sprawę o ukaranie klubu do Komisji Dyscyplinarnej PZPN" - pisze na Twitterze Dominik Panek, który dokumentuje aferę korupcyjną w polskim futbolu na łamach "pilkarskamafia.blogspot.com". Jak się dowiedzieliśmy Cracovia złożyła już wyjaśnienia do Komisji Dyscyplinarnej.

Chodzi o sprawę Jacka P., byłego sędziego i obserwatora PZPN, oraz Rafała R., byłego członka rady nadzorczej prowadzącej piłkarską sekcję klubu MKS Cracovia SSA. Obaj składali propozycje korupcyjne w sprawie meczów ówczesnej II ligi z udziałem Pasów i Podbeskidzia Bielsko-Biała w latach 2003-2005. 30 stycznia skazał ich sąd w Krakowie.

P. został skazany za próbę ustawienia wyników 18 spotkań Cracovii (krakowianie wygrali 14 z nich) i jednego bez jej udziału, który miał mieć wpływ na pozycję Pasów w tabeli. Sąd uznał, że przy dwóch pomagał mu R., członek stowarzyszenia kibiców Grupa 100, który w tym czasie był członkiem rady nadzorczej Cracovii. Na początku czerwca ustaliliśmy, że R. wszedł do rady nadzorczej jako przedstawiciel miasta, a nie Comarchu, czyli obecnego większościowego udziałowca (więcej TUTAJ).

W związku z tym Cracovii grożą ujemne punkty oraz kara finansowa. Jak informuje Panek, klub uznaje odpowiedzialność dyscyplinarną za działalność P. i R., choć wcześniej uważał, że jest poszkodowany w sprawie. 

Cracovia może być pierwszym od 2014 roku klubem ukaranym przez PZPN za korupcję. GKS Bełchatów był dotąd ostatnim. Wówczas nałożono 500 tys. zł grzywny, PZPN odstąpił od odjęcia punktów.

Adam Ryczkowski: Powrót po chorobie jak drugi debiut

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Rosjanie prowokują Cristiano Ronaldo

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×