Fortuna I liga: Zagłębie Sosnowiec dogoniło Radomiaka. Fabian Piasecki w drodze po koronę

Fabian Piasecki i Mateusz Kuzimski są czołowymi napastnikami Fortuna I ligi. Dublet lidera klasyfikacji strzelców zapewnił Zagłębiu Sosnowiec remis 2:2 z Radomiakiem Radom, a gol tego drugiego dał Chojniczance punkt w Bełchatowie.

oprawa kibiców Zagłębia Sosnowiec Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu: oprawa kibiców Zagłębia Sosnowiec
Trener Dariusz Banasik przyjechał z piłkarzami Radomiaka do Sosnowca. W przeszłości pracował jako szkoleniowiec Zagłębia, ale nie był to ani długi, ani udany okres w karierze.

Po pierwszej połowie zanosiło się, że Banasik tym razem wyjedzie z Sosnowca zadowolony. Radomiak zszedł do szatni z dwubramkową zaliczką. Piłkarze Zagłębia nie zamierzali jednak poddać się i wyszli na drugą połowę z wysoko podniesionymi głowami. Fabian Piasecki popisał się dubletem, doprowadził do stanu 2:2 i przy okazji umocnił się na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców ligi. Na jego koncie jest już 14 goli.

Zamykający bezpieczny rejon w tabeli GKS Bełchatów zmierzył się z przedostatnią w lidze Chojniczanką. Konfrontacja miała duże znaczenie dla sytuacji na dole stawki. Brunatni mogli odskoczyć od strefy spadkowej, a drużyna z Pomorza próbuje cudownie uniknąć degradacji. Chojniczanka prowadziła dzięki strzałowi Mateusza Kuzimskiego w 49. minucie. Wyrównał na 1:1 w 80. minucie były skrzydłowy jej regionalnego rywala Bytovii - Bartosz Biel.

26. kolejka Fortuna I ligi:

Zagłębie Sosnowiec - Radomiak Radom 2:2 (0:2)
0:1 - Meik Karwot 2'
0:2 - Rafał Makowski 34'
1:2 - Fabian Piasecki 67'
2:2 - Fabian Piasecki 88'

GKS Bełchatów - Chojniczanka 1:1 (0:0) 0:1 - Mateusz Kuzimski 49' 1:1 - Bartosz Biel 80'