Fortuna I liga: lider był w opałach. Podbeskidzie Bielsko-Biała uratowało remis

Podbeskidzie Bielsko-Biała miało spodziewanie trudną przeprawę w meczu z Puszczą Niepołomice. Lider Fortuna I ligi doprowadził do remisu 2:2 w ostatnim kwadransie. Górale stracili punkty w drugim spotkaniu z rzędu.

Bartosz Jaroch (z lewej) i Hubert Tomalski (z prawej) Newspix / Krzysztof Dzierzawa / Na zdjęciu: Bartosz Jaroch (z lewej) i Hubert Tomalski (z prawej)
Starcie zapowiadało się interesująco już na papierze. Podbeskidzie jest liderem, niepokonanym w 2020 roku, który od początku sezonu przegrał tylko raz na własnym stadionie. Z kolei Puszcza stała się objawieniem rundy wiosennej, która została ograna tylko w jednym spotkaniu wyjazdowym. Spośród pierwszoligowców drużyny z Bielska-Białej i z Niepołomic najdłużej nie poniosły porażki.

Konfrontacja nie rozczarowała i od początku dużo działo się na boisku. Już w 5. minucie Podbeskidzie objęło prowadzenie. Był to efekt praktycznie pierwszego szturmu lidera. Michał Rzuchowski strzelił na 1:0 po akcji rozegranej na prawym skrzydle przez Bartosza Jarocha oraz Karola Danielaka. Szczególnie rajd tego pierwszego robił wrażenie.

Lider rozpoczął mecz w wymarzony sposób, ale nie potrafił kontrolować sytuacji. Może poczuł się zbyt komfortowo, a Puszcza potwierdziła, że w rundzie wiosennej jest niebezpieczna. W 26. minucie Michał Klec strzelił gola na 1:1 po podaniu Maksymiliana Sitka, a asystent w 42. minucie sam zdobył bramkę na 2:1. Tak Klec, jak i Sitek umieścili piłkę w siatce przeciwnika po raz pierwszy w barwach klubu z Niepołomic.

Podbeskidzie było w szoku, ponieważ rozsądnie broniący i energicznie atakujący przeciwnik potrafił już w pierwszej połowie odwrócić wynik. Teraz to bielszczanie mieli za zadanie odpowiedzieć. Puszcza nie mogła z kolei za wcześnie poczuć, że ma komplet punktów w kieszeni.

Trener Podbeskidzia dokonał dwóch zmian już w przerwie. Wprowadził Tomasza Nowaka i Mateusza Sopoćkę za obciążonych kartkami Michała Rzuchowskiego oraz Filipa Laskowskiego. Gospodarze osiągnęli przewagę w liczbie strzałów, ale nie były one groźne dla Karola Niemczyckiego. Górale zaczęli trochę chować się ze swoimi plecami i bali się wziąć odpowiedzialność za wynik.

W 62. minucie trzecim zmiennikiem w Podbeskidziu został Kamil Biliński. Drugi napastnik dołączył w przodzie do Marko Roginicia, a zszedł statystycznie najskuteczniejszy w zespole Karol Danielak. Kwadrans po tym ruchu trener Krzysztof Brede miał powód do zadowolenia. Właśnie akcja dublerów poskutkowała golem na 2:2 w 80. minucie. Mateusz Sopoćko efektownie przymierzył z okolic narożnika pola karnego po podaniu Tomasza Nowaka. W taki sposób uratował punkt drużynie z Bielska-Białej.

Podbeskidzie straci prowadzenie w tabeli, jeżeli Warta Poznań wygra w środę swój mecz z Bruk-Betem Termalicę Nieciecza. Trzecia Stal Mielec zmierzy się w 26. kolejce ze Stomilem Olsztyn i również stoi przed szansą odrobienia strat do Górali.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Puszcza Niepołomice 2:2 (1:2)
1:0 - Michał Rzuchowski 5'
1:1 - Michał Klec 26'
1:2 - Maksymilian Sitek 42'
2:2 - Mateusz Sopoćko 80'

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński - Bartosz Jaroch, Dmytro Baszłaj, Aleksander Komor, Kacper Gach - Michał Rzuchowski (46' Tomasz Nowak), Rafał Figiel - Karol Danielak (62' Kamil Biliński), Filip Laskowski (46' Mateusz Sopoćko), Łukasz Sierpina - Marko Roginić.

Puszcza: Karol Niemczycki - Erik Cikos, Marcin Stefanik, Michał Czarny, Michał Mikołajczyk - Jakub Serafin, Longinus Uwakwe - Hubert Tomalski, Michał Klec (66' Wiktor Żytek), Maksymilian Sitek (75' Konrad Nowak) - Jewhen Radionow (83' Marcin Orłowski).

Żółte kartki: Rzuchowski, Laskowski, Komor, Gach (Podbeskidzie) oraz Serafin, Nowak, Niemczycki, Orłowski (Puszcza).