Podsumowanie środowych meczów el. Ligi Mistrzów

Za nami środowe mecze w ramach 2. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów i nie obyło się w nich bez niespodzianek. Za największą należy uznać odpadnięcie z rozgrywek Wisły Kraków, która została sensacyjnie wyeliminowana przez Levadię Tallin. Niewiele brakowało, a do dalszych gier zakwalifikowałby się Kalmar.

W tym artykule dowiesz się o:

Aktobe po raz drugi pokonało FH Hafnarfjordur. Po zwycięstwie 4:0 w pierwszym meczu, tym razem zaaplikowało swojemu rywalowi dwie bramki, a nie straciło żadnej.

Football 1991 Dudelange uległo 1:3 FK Ventspils, dzięki czemu klub z Łotwy zgodnie z planem zakwalifikował się do 3. rundy. Gospodarze kończyli pojedynek w dziesiątkę.

Zupełnie rozczarowała Wisła Kraków i chociaż miała wiele sytuacji do tego, aby rozstrzygnąć losy rywalizacji na swoją korzyść, to w 90. minucie zwycięstwo Estończykom strzałem z rzutu wolnego zapewnił Iwanow.

Gdyby Biała Gwiazda zdołała się zakwalifikować do dalszych gier, to jej rywalem byłoby Debreceni. Co prawda po zwycięstwie 2:0 w pierwszym spotkaniu, tym razem Węgrzy ulegli 1:3, ale dzięki większej liczbie bramek strzelonych na wyjeździe, to oni awansowali dalej, a Kalmar odpadł.

Po raz kolejny wysokie zwycięstwo odniosło Maccabi Hajfa. Po triumfie 6:0, tym razem klub z Izraela ograł Glentoran Belfast 4:0.

Szczęśliwie awansował Salzburg. Austriacy dzięki bramce Jezeka w 86. minucie będą grać w 3. rundzie, chociaż trzeba przyznać, że z wyeliminowaniem Bohemiansu mieli sporo problemów.

FC Kopenhaga rozgromiła 6:0 FK Mogren, a dwie bramki zdobył N'Doye, który tym samym został bohaterem spotkania. W dwumeczu Duńczycy wygrali aż 12:0.

Po bezbramkowym remisie, jaki padł w Gruzji, tym razem NK Maribor pokonał 3:1 WIT Georgię Tbilisi.

Wyniki meczów 2. rundy eliminacji:

Aktobe Lento (Kazachstan) - FH Hafnarfjordur (Islandia) 2:0 (1:0)

1:0 - Smakov 20'

2:0 - Tleshev 67'

Pierwszy mecz: 4:0 dla Aktobe; awans: Aktobe.

Football 1991 Dudelange (Luksemburg) - FK Ventspils (Łotwa) 1:3 (1:1)

1:0 - Mota 15'

1:1 - Astafjevs 27'

1:2 - Butriks 57'

1:3 - Mihadjuks 67'

Pierwszy mecz: 3:0 dla Ventspils, awans: Ventspils.

Levadia Tallin (Estonia) - Wisła Kraków 1:0 (0:0)

1:0 - Ivanov 90'

Pierwszy mecz: 1:1; awans: Levadia.

Kalmar FF (Szwecja) - Debreceni VSC (Węgry) 3:1 (2:1)

0:1 - Varga 12'

1:1 - Elm 19'

2:1 - Mendes 31'

3:1 - Elm (k.) 72'

Pierwszy mecz: 2:0 dla Debreceni; awans: Debreceni.

Glentoran Belfast (Irlandia Północna) - Maccabi Hajfa (Izrael) 0:4 (0:1)

0:1 - Bello 9'

0:2 - Bello 53'

0:3 - Masilela 62'

0:4 - Arbeitman 90'

Pierwszy mecz: 6:0 dla Maccabi; awans: Maccabi;

Bohemians Dublin (Irlandia) - SV Salzburg (Austria) 0:1 (0:0)

0:1 - Jezek 86'

Pierwszy mecz: 1:1; awans: Salzburg.

FK Mogren (Czarnogóra) - FC Kopenhaga (Dania) 0:6 (0:4)

0:1 - N'Doye 11'

0:2 - Nordstrand 16'

0:3 - N'Doye 40'

0:4 - Vingaard 43'

0:5 - Delaney 47'

0:6 - Almeida 87'

Pierwszy mecz: 6:0 dla Kopenhagi; awans: Kopenhaga.

NK Maribor (Słowenia) - WIT Georgia Tbilisi (Gruzja) 3:1 (2:1)

1:0 - Bunderla 9'

2:0 - Tavares 19'

2:1 - Kvaratskhelia 45'

3:1 - Mihelic 86'

Pierwszy mecz: 0:0; awans: Maribor.

Program trzeciej rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Mistrzów (pierwsze mecze 28-29 lipca, rewanże 4-5 sierpnia):