Premier League: bez bramek w derbach Liverpoolu, Everton bliższy zwycięstwa z The Reds

Liverpool FC nie zachwycił po restarcie rozgrywek Premier League, które od marca były zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. W niedzielnym meczu 30. kolejki The Reds tylko zremisowali z Evertonem (0:0), który był bliższy wygranej w tym starciu.

Tomasz Rosiński
Na zdjęciu (na pierwszym planie): Andre Gomes (z lewej) i Roberto Firmino (z prawej) PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu (na pierwszym planie): Andre Gomes (z lewej) i Roberto Firmino (z prawej)
Liverpool, zdecydowany lider Premier League, w niedzielę chciał wykonać kolejny krok w kierunku przypieczętowania zdobycia tytułu mistrza Anglii i wywalczyć komplet punktów, czego mu się jednak nie udało zrealizować.

Od początku rywalizacji derby Liverpoolu były toczone w niezłym tempie, ale brakowało ciekawych, składnych akcji, które kończyłyby się celnymi strzałami.

Jedyne uderzenie w światło bramki w pierwszej odsłonie potyczki w 4. minucie oddał Richarlison, a piłkę do boku odbił Alisson.

The Reds mieli przewagę optyczną, dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz nic z tego nie wynikało. Wydawało się, że w ich szeregach brakuje Mohameda Salaha, który rozpoczął konfrontację na ławce rezerwowych. Ostatecznie przed przerwą gole nie padły.

Po zmianie stron wśród podopiecznych Juergena Kloppa wciąż brakowało pomysłu na rozmontowanie defensywy The Toffees. Przyjezdnym nie pomogły wejścia ani Alexa Oxlade'a-Chamberlaina, ani Divocka Origiego.

Natomiast w 80. minucie meczu Everton miał swoją najlepszą okazję do wyjścia na prowadzenie. Najpierw groźnie uderzył Dominic Calvert-Lewin (ten strzał obronił Alisson), a z dobitką pospieszył Tom Davies, który huknął w słupek.

Bezbarwny tego dnia Liverpool FC już nie był w stanie przedrzeć się przez zasieki obronne miejscowej drużyny i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.