PKO Ekstraklasa. Fatalne informacje dla Legii Warszawa. Marko Vesović nie zagra do końca roku!

Marko Vesović ma zerwane więzadło krzyżowe i boczne w kolanie. To oznacza, że reprezentant Czarnogóry w tym roku nie pojawi się już na boisku. To wielkie osłabienie dla Legii Warszawa.

Jakub Artych
Marko Vesović WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Marko Vesović
Marko Vesović nie dokończył niedzielnego spotkania Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław (2:0). Prawy obrońca tuż przed przerwą niefortunnie upadł na murawę i w drugiej połowie na boisku pojawił się Paweł Stolarski. Po spotkaniu trener Aleksandar Vuković był zmartwiony sytuacją Vesovicia.

- Wydaje mi się, że Vesović nie zagra do końca sezonu. To duża strata dla nas - mówił szkoleniowiec Legii.

We wtorek potwierdził się jeszcze gorszy scenariusz niż początkowo zakładano. Według Legia.net, badania wykazały, że Marko Vesović ma zerwane więzadło krzyżowe i boczne w kolanie. Czeka go rekonstrukcja, a następnie rehabilitacja. W tym roku 28-latek nie pojawi się już na boiskach PKO Ekstraklasy.

Kontrakt Vesovicia obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku. W tym sezonie rozegrał 31 meczów, w których strzelił jedną bramkę oraz zaliczył 8 asyst.

Na dokładną diagnozę czeka także Vamara Sanogo, który niedawno wrócił po 10-miesięcznej przerwie związanej z kontuzją kolana. Według wstępnej diagnozy, zerwał ścięgno Achillesa, co oznaczałoby... półroczną przerwę w grze.