Puchar Anglii: Manchester United wymęczył awans do półfinału

Manchester United po trudnej, wyjazdowej przeprawie pokonał po dogrywce Norwich City 2:1 i awansował do półfinału Pucharu Anglii 2019/2020.

Tomasz Rosiński
piłkarze Manchesteru United PAP/EPA / Cath Ivill/NMC / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
Man Utd przystępował w roli zdecydowanego faworyta do ćwierćfinałowej rywalizacji z Norwich w Pucharze Anglii.

Pierwsza połowa spotkania w Norwich rozczarowała. Ciekawych składnych akcji i celnych strzałów było jak na lekarstwo.

Co prawda Czerwone Diabły miały przewagę optyczną, dłużej utrzymywały się przy piłce, lecz nic z tego nie wynikało i przed przerwą nie padła żadna bramka.

Po zmianie stron podopieczni Ole Gunnara Solskjaera mocno ruszyli do ataku i w 51. minucie dopięli swego, kiedy to wyszli na prowadzenie. Wówczas Luke Shaw dośrodkował piłkę z lewej strony pola karnego. Natomiast Juan Mata dość szczęśliwie zagrał futbolówkę do Odiona Ighalo, a ten z bliskiej odległości pokonał Tima Krula.

Wydawało się, że przyjezdni po zdobytej bramce pójdą za ciosem i ich kolejne trafienia są kwestią czasu. Tak się jednak nie stało i w 75. minucie gospodarza za sprawą Todda Cantwella, który przymierzył z około 20 metrów, doprowadzili do remisu.

Od 89. minuty drużyna Norwich City musiała grać w "10", gdyż czerwoną kartkę za faul tuż przed "szesnastką" (odebranie realnej szansy na zdobycie bramki) otrzymał Timm Klose.

Ostatecznie doszło do dogrywki, podczas której praktycznie cały czas przy piłce byli gracze z Manchesteru. Kiedy zapowiadało się na rzuty karne, w 118. minucie spotkania zwycięskiego gola dla gości strzelił Harry Maguire, który z kilku metrów wpakował piłkę do siatki i zapewnił awans swojemu zespołowi.

Puchar Anglii, ćwierćfinał:

Norwich City - Manchester United 1:2 (0:0) p. d.
0:1 - Odion Ighalo 51'
1:1 - Todd Cantwell 75'
1:2 - Harry Maguire 118'

Norwich City: Tim Krul - Max Aarons, Ben Godfrey, Timm Klose, Jamal Lewis - Alexander Tettey, Kenny McLean - Lukas Rupp (63' Onel Hernandez), Emiliano Buendia (91' Ondrej Duda), Todd Cantwell (90' Tom Trybull) - Teemu Pukki (71' Josip Drmić).

Manchester United: Sergio Romero - Diogo Dalot (62' Brandon Williams), Eric Bailly (96' Anthony Martial), Harry Maguire, Luke Shaw - Scott McTominay (78' Nemanja Matić), Fred (78' Paul Pogba) - Juan Mata (63' Mason Greenwood), Bruno Fernandes, Jesse Lingard (63' Marcus Rashford) - Odion Ighalo.

Żółta kartka: Bruno Fernandes (Manchester United).

Czerwona kartka: Timm Klose (Norwich City) w 89. minucie /za faul, odebranie realnej szansy na zdobycie bramki/.

Sędziował: Jonathan Moss.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Manchester United zdobędzie Puchar Anglii 2019/2020?