Serie A. Juventus - Lecce. Włoskie media oceniły Wojciecha Szczęsnego. "Zachowywał dystans społeczny"

Niewiele pracy podczas piątkowego meczu przeciwko US Lecce (4:0) miał Wojciech Szczęsny. "Zachowywał dystans społeczny" - ocenili jego występ włoscy dziennikarze.

Mateusz Kozanecki
Wojciech Szczęsny po meczu Juventusu z Lecce Getty Images / Daniele Badolato - Juventus FC / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny po meczu Juventusu z Lecce
Faworytem piątkowego spotkania był Juventus Turyn. Podopieczni trenera Maurizio Sarriego już od 32. minuty grali w przewadze po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Fabio Lucioni.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, a po zmianie stron piłkarze "Starej Damy" rozpoczęli festiwal strzelecki. Ostatecznie zwyciężyli 4:0 po trafieniach Paulo Dybali, Cristiano Ronaldo, Gonzalo Higuaina i Matthijsa de Ligta.

Niewiele pracy miał tego dnia Wojciech Szczęsny, który, przypomnijmy, opuścił mecze Pucharu Włoch z AC Milan i SSC Napoli. 30-latek trzeci raz z rzędu zaliczył czyste konto.

Włoscy dziennikarze solidarnie ocenili jego grę na "szóstkę" w 10-stopniowej skali, gdzie 10 to najwyższa ocena. Polak nie miał okazji się wykazać w trakcie spotkania.

"Zachowywał dystans społeczny, najbliższy obrońca znajdował się w odległości 20 metrów" - napisali dziennikarze "La Gazzetta Dello Sport".

"Nie musiał wyrabiać nadgodzin" - dodał portal calciomercato.com. Z kolei włoski oddział Eurosportu nie przyznał mu z kolei żadnej oceny. "Praktycznie nie grał" - napisano.

Dzięki wygranej Juventus Turyn umocnił się na pozycji lidera Serie A. Ponownie na cztery punkty może do "Starej Damy" zbliżyć się Lazio Rzym. W sobotnim spotkaniu stołeczni muszą jednak pokonać ACF Fiorentina.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Juventus Turyn obroni tytuł mistrzowski?