Bundesliga. Dobre noty Roberta Lewandowskiego w ostatnim meczu sezonu. "Misja zakończona sukcesem"

Bayern Monachium zakończył sezon zwycięstwem, a Robert Lewandowski zdobył swoją 34. bramkę w sezonie. "To jego osobisty rekord" - czytamy w niemieckich mediach.
Dominika Pawlik
Robert Lewandowski PAP/EPA / Stuart Franklin / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Choć Bayern Monachium mistrzowski tytuł zapewnił sobie w 32. kolejce, motywacji nie brakowało. Zespół Hansiego Flicka walczył o pobicie rekordu Bundesligi. 48 lat temu Bawarczycy zdobyli 101 bramek. Żeby ten rekord wyrównać, piłkarze musieliby jednak zdobyć w sobotę aż sześć bramek.

Ostatecznie zwyciężyli z Wolfsburgiem 4:0, strzelając 100 goli w sezonie, co i tak jest imponującym wyczynem. Już w czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Kingsley Coman, a wynik w pierwszej połowie poprawił jeszcze Michael Cuisance.

Autorem trzeciej bramki był Robert Lewandowski, który wykorzystał rzut karny. Zwycięstwo przypieczętował w 79. minucie Thomas Mueller.

Serwis Sportbuzzer.de ocenił występ Polaka na 2 (skala 1-6, 1 - klasa światowa - przyp. red.). "21 razy trafiał do bramki w 18 meczach ligowych z Wolfsburgiem, ale tym razem zaczął niefortunnie. Miał swoje szanse, ale żadnej z nich nie wykorzystał" - czytamy. "Abendzeitung" docenił klasę Polaka: "34 gole w tym sezonie to jego osobisty rekord". W tym wypadku również otrzymał "2".

Sport.de był nieco bardziej krytyczny i ocenił Lewandowskiego na 3. "Często przyciągał do siebie kilku obrońców. Rozwiązywał sytuację na swoją korzyść głównie dzięki sportowej klasie. Był zaangażowany w pierwszą bramkę zespołu, często jednak gubił się w obronie VfL" - czytamy.

Serwisy goal.com i spox.de uznały, że polski napastnik zasłużył na notę 2,5. "Miał swój wkład w pierwszego gola, a w końcu sam zapisał się na listę strzelców. Misja zakończona sukcesem" - napisali dziennikarze.

W serwisie SofaScore jego występ został oceniony na 7,3 w skali dziesięciostopniowej.

Bundesliga. Wolfsburg - Bayern. Przepiękny gol Cuisance'a. Francuz porównany do Robbena (wideo)

Czy Robert Lewandowski jest aktualnie najlepszym napastnikiem na świecie?