The Championship: Leeds United coraz bliżej awansu do Premier League, gol i asysta Mateusza Klicha

W 41. kolejce The Championship zespół Leeds United pokonał na wyjeździe Blackburn Rovers 3:1 i wykonał kolejny krok w kierunku awansu do Premier League. Z golem i asystą to starcie zakończył polski pomocnik Mateusz Klich.

Tomasz Rosiński
piłkarze Leeds (w środku Mateusz Klich) Getty Images / Ross Kinnaird / Na zdjęciu: piłkarze Leeds (w środku Mateusz Klich)
Leeds w ostatnim czasie grało w kratkę, ale do sobotniego spotkania przystępowało jako lider The Championship i chciało pokonać Blackburn, żeby wykonać kolejny krok w kierunku awansu do Premier League.

Konfrontacja rozpoczęła się bardzo dobrze dla gości, którzy już w 7. minucie objęli prowadzenie. Wówczas do siatki trafił Patrick Bamford, a piłkę zagrywał mu Klich, który wcześniej zaliczył świetny odbiór.

Drugi cios podopieczni Marcelo Bielsy zadali kilka minut przed przerwą, zaś prowadzenie Pawi podwyższył Kalvin Philips.

Co prawda po zmianie stron kontaktową bramkę zdobył Adam Armstrong, ale dość szybko odpowiedział mu Mateusz Klich (Polak uderzył celnie z 16 metrów) i jak się później okazało ustalił wynik tego meczu.

Reprezentant Polski w obecnym sezonie The Championship strzelił 5 goli i zaliczył tyle samo asyst (w poprzednich rozgrywkach Klich zdobył 10 bramek i miał 9 asyst).