Rafał Kurzawa strzelił gola. Eleganckie uderzenie Polaka zza pola karnego

Rafał Kurzawa strzelił gola dla Esbjerg fB. Drużyna Polaka powoli żegna się z duńską ekstraklasą, a w piątek została pokonana 1:2 przez AC Horsens.

Rafał Kurzawa po transferze do Esbjerg fB Materiały prasowe / Na zdjęciu: Rafał Kurzawa po transferze do Esbjerg fB
Rafał Kurzawa przebywał na boisku przez całe spotkanie, a do bramki AC Horsens strzelił krótko przed przerwą. Po uderzeniu Polaka było 1:1, po czym w drugiej połowie decydującego gola zdobyli rywale Esbjerg fB.

Najważniejsze liczby Polaka w tym sezonie ligi duńskiej to dwa gole oraz cztery asysty. Poprzednio przymierzył do bramki przeciwnika 21 czerwca w przegranym 1:3 meczu z Hobro IK. Wtedy był to gol z rzutu karnego, a tym razem eleganckie uderzenie techniczne zza szesnastki.

27-letni pomocnik przebywa w Esbjerg fB od lutego na zasadzie wypożyczenia z francuskiego Amiens SC i występuje w nim regularnie. W połowie poprzedniego miesiąca Rafał Kurzawa podpisał aneks do kontraktu, na mocy którego może dokończyć w Danii sezon przerwany z powodu epidemii.

Esbjerg fB nie ma już szans na utrzymanie w Superligaen.

Czy Rafał Kurzawa zagra jeszcze w reprezentacji Polski?