Serie A: Bologna FC przegrała z US Sassuolo. Łukasz Skorupski pokonany przez Lukasa Haraslina

Interwencje Łukasza Skorupskiego nie dały tym razem ani punktu Bologni FC. Drużyna Polaka przegrała 1:2 z US Sassuolo, a jednego z goli strzelił Lukas Haraslin. Komplet punktów wywalczyli również piłkarze AS Roma oraz Torino FC.

Domenico Berardi (w środku) PAP/EPA / GIORGIO BENVENUTI / Na zdjęciu: Domenico Berardi (w środku)
Łukasz Skorupski zaprezentował się rewelacyjnie w poprzednim, wygranym 2:1 meczu z Interem Mediolan. Po serii gorszych występów błysnął formą. W środę drużyna Polaka wróciła na Stadio Renato dall'Ara, a jej przeciwnikiem było US Sassuolo. Siedziby klubów z regionu Emilia-Romania dzieli mniej niż 50 kilometrów.

Skorupski został pokonany w 41. minucie małych derbów przez Domenico Berardiego. Gwiazda US Sassuolo opanowała piłkę na skraju pola karnego, po czym jednym zwodem wymanewrowała dwóch przeciwników i huknęła pod poprzeczkę. Prowadzenie Neroverdich byłoby wyższe, gdyby nie interwencja Polaka po uderzeniu Francesco Caputo.

W drugiej połowie reprezentant Polski przepuścił do siatki strzał Lukasa Haraslina. Były zawodnik Lechii Gdańsk zdobył swoją premierową bramkę w lidze włoskiej i zmienił wynik na 2:0 dla Sassuolo. Haraslin wykonał dobitkę po interwencji Skorupskiego, której nie potrafili zaasekurować kompani z klubu. Bologna FC odpowiedziała na to wszystko wyłącznie golem Musy Barrowa na 1:2 w doliczonym czasie.

AS Roma przegrała trzy poprzednie mecze. Jej forma nie zapowiadała nic dobrego w kontekście walki o awans do pucharów i dwumeczu z Sevilla FC w Lidze Europy. Giallorossi podjęli tym razem Parmę, z którą na Stadio Olimpico nie przegrali od 1997 roku. Passa została przedłużona, choć Roma straciła pierwszego gola. Wynik odwrócili i doprowadzili do stanu 2:1 Henrich Mchitarjan i Jordan Veretout.

Torino FC zmierzyło się z Brescią Calcio, która w weekend opuściła ostatnie miejsce w tabeli. Kluby nie zremisowały ze sobą od 1992 roku, a co za tym idzie w każdym ich meczu padł minimum gol. W środę na Stadio Olimpico trzeba było czekać 21 minut na zmianę wyniku. Ernesto Torregrossa pokonał w sytuacji sam na sam Salvatore Sirigu. Druga połowa należała już do Toro, które wygrało 3:1 dzięki bramkom Andrei Belottiego, Simone Zazy oraz samobójczej Alesa Mateju.

2:1 - Jordan Veretout 57'

Torino FC - Brescia Calcio 3:1 (0:1) 0:1 - Ernesto Torregrossa 21' 1:1 - Ales Mateju (sam.) 48' 2:1 - Andrea Belotti 58' 3:1 - Simone Zaza 86'

20 SPAL 38 5 5 28 27:77 20

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Łukasz Skorupski zachowa czyste konto w minimum jednym meczu pozostałym do końca sezonu?