The Championship. Kamil Grosicki znów dał o sobie znać. Zobacz asystę reprezentanta Polski (wideo)

Kamil Grosicki znów zagrał od pierwszej minuty w barwach West Bromwich Albion i potwierdził wysoką formę. Reprezentant Polski zaliczył asystę, a jego zespół pokonał Derby County 2:0.

Łukasz Witczyk
Kamil Grosicki Getty Images / Adam Fradgley - AMA/WBA FC / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Po powrocie rozgrywek The Championship reprezentant Polski nie mieścił się w składzie West Bromwich Albion, ale trener zespołu Slaven Bilić zapewniał, że Kamil Grosicki wróci do podstawowej jedenastki. Polski pomocnik szybko wykorzystał otrzymaną szansę i potwierdził, że jest w wysokiej formie.

W starciu z Derby County Grosicki po raz drugi z rzędu zagrał od pierwszego gwizdka. Już w 11. minucie popisał się asystą. Polak posłał perfekcyjne podanie w pole karne w kierunku Grady'ego Diangany, ten zwiódł bramkarza i z ostrego kąta skierował piłkę do bramki.

West Bromwich Albion wygrało z Derby County 2:0 i jest coraz bliżej awansu do Premier League. Po 42 meczach WBA jest liderem tabeli The Championship i ma dwa punkty przewagi nad Leeds United, ale zespół ten ma rozegrany o jeden mecz mniej.

Dla Grosickiego była to siódma asysta w tym sezonie i trzecia w barwach West Bromwich Albion. Jednocześnie był to trzeci z rzędu mecz, w którym "TurboGrosik" zdobył gola lub zaliczył asystę.

Serie A. Piłkarz Lazio ugryzł rywala. "Przyszedł do szatni i przeprosił mnie"