Premier League. Sheffield United - Chelsea: wysoka wygrana gospodarzy

Walcząca o 3. miejsce Chelsea wysoko przegrała w meczu wyjazdowym z marzącymi o grze w Lidze Europy piłkarzami Sheffield United. Gospodarze zwyciężyli 3:0.

Michał Piegza
piłkarze Sheffield United PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: piłkarze Sheffield United
Piłkarze Sheffield United walczą o prawo gry w Lidze Europy, rywale marzą o medalu oraz fazie grupowej Ligi Mistrzów. Przed spotkaniem więcej szans dawano Chelsea, ale to gospodarze pokazali siłę.

Już w 18. minucie miejscowi objęli prowadzenie. Strzał Olivera McBurniego obronił Kepa Arrizabalaga, jednak przy dobitce Davida McGoldricka był bezradny.

Zdobyty gol dodał animuszu gospodarzom. Chelsea miała problemy z kreowaniem sobie okazji na wyrównanie. Goście grali w jednostajnym tempie, ich wybory były przewidywalne.

Dwanaście minut przed przerwą gospodarze podwyższyli prowadzenie. Enda Stevens uciekł Willianowi i dośrodkował, a McBurnie wpakował futbolówkę do bramki.

W przerwie Frank Lampard dokonał dwóch zmiany. Nie zmieniła się jednak sytuacja Chelsea. Goście wciąż mieli problemy ze stwarzaniem sobie szans na kontaktową bramkę. Takową miał chwilę po wejściu na boisko Olivier Giroud. Francuz w 66. minucie uderzył z pierwszej piłki niecelnie.

Więcej precyzji zachowali gracze United w 77. minucie. Po dograniu w pole karne tragicznie zachował się Antonio Ruediger, który wyłożył piłkę McGoldrickowi. Ten z siedmiu metrów mocno uderzył mocno do bramki. Pięć minut później powinno być 4:0. Lys Mousset uciekł obrońcy, ale w sytuacji sam na sam uderzył technicznie obok bramkarza, ale także tuż obok słupka.

Goście dopiero w końcówce zamknęli miejscowych w obrębie ich pola karnego, ale niewiele wskórali i musieli pogodzić się z wysoką porażką.

Sheffield United - Chelsea FC 3:0 (2:0)
1:0 - David McGoldrick 18'
2:0 - Oliver McBurnie 33'
3:0 - David McGoldrick 77'

Sheffield United: Dean Henderson - Chris Basham (67' Phil Jagielka), John Egan, Jack O'Connell - George Baldock, Sander Berge (63' John Lundstram), Oliver Norwood, Ben Osborn, Enda Stevens - Oliver McBurnie (63' Lys Mousset), David McGoldrick.

Chelsea FC: Kepa Arrizabalaga - Reece James (75' Callum Hudson-Odoi), Andreas Christensen (46' Antonio Ruediger), Kurt Zouma, Cesar Azpilicueta - Ross Barkley (78' Ruben Loftus-Cheek), Jorginho, Mason Mount (46' Marcos Alonso) - Willian, Tammy Abraham, Christian Pulisić (66' Olivier Giroud).

Żółta kartka: Baldock (United).

Sędzia: Andre Marriner.