La Liga. Quique Setien wie, że Messi musi odpocząć. Sytuacja na to jednak nie pozwala

Quique Setien wierzy, że Barcelonie uda się przegonić Real Madryt w końcówce sezonu La Ligi. Trener Dumy Katalonii wie jednak, że najważniejsi gracze jego drużyny, m.in. Lionel Messi, potrzebują odpoczynku z uwagi na wysokie tempo spotkań.

Waldemar Ossowski
Quique Setien PAP/EPA / Na zdjęciu: Quique Setien
Setien zabrał głos na temat sytuacji w drużynie po wygranym na wyjeździe 1:0 meczu z Realem Valladolid. Bramkę na wagę zwycięstwa w 15. minucie zdobył Arturo Vidal po asyście Messiego (czytaj więcej>>>).

Trener FC Barcelony wie, że jego zespół w ostatnich meczach nie gra tak, jak oczekiwaliby kibice. Quique Setien podkreśla, że cała drużyna jest zmęczona po wznowieniu La Ligi. Częstotliwość spotkań daje się we znaki nawet największym gwiazdom Blaugrany.

Na konferencji prasowej po meczu z Realem Valladolid trener drużyny z Katalonii został zapytany o to, czy Lionel Messi potrzebuje przerwy.

- Oczywiście - odparł. - Jednak ostatnio nasze wyniki wiszą na włosku. Gdybyśmy zdobyli więcej bramek, powiększyli przewagę w pierwszej połowie, to więcej graczy mogłoby odpoczywać w drugiej - wyjaśnił.

Messi jest jednym z najbardziej eksploatowanych piłkarzy hiszpańskiej ekstraklasy. Argentyńczyk rozegrał od pierwszej do ostatniej minuty wszystkie z dziewięciu spotkań po wznowieniu ligi.

FC Barcelona przewodziła w tabeli La Liga przed przerwaniem rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa. Piłkarze Setiena po wznowieniu gry jeszcze nie przegrali, ale i tak utracili pozycję lidera ze względu na trzy remisy.

Z kolei Real Madryt nie zawodzi. Królewscy to jedna z trzech drużyn w Europie, które tylko zwyciężają po "odmrożeniu" topowych lig.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)