Fortuna I liga: Miedź Legnica strzeliła trzy gole w pięć minut i wygrała

Szturm przeprowadzony w pierwszej połowie zapewnił Miedzi Legnica zwycięstwo 3:0 z GKS-em Bełchatów. Kandydaci do spadku zremisowali bezbramkowo w Grudziądzu.

piłkarze Miedzi Legnica Newspix / P.Dziurman / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
Miedź Legnica zdobyła 11 z możliwych 15 punktów po zmianie trenera Dominika Nowaka na Ireneusza Kościelniaka. Odniesione w czwartek zwycięstwo 3:0 praktycznie gwarantuje drużynie z województwa dolnośląskiego udział w barażach o awans do PKO Ekstraklasy.

Drużyna Kościelniaka strzeliła bełchatowianom trzy gole między 19. a 24. minutą. Jedną z bramek zdobył Marquitos, który dobił to granicy 10 w sezonie. Kolejne trafienia dorzucili Joan Roman oraz Artur Pikk. Później Miedź pozwoliła gościom na zaledwie trzy uderzenia i generalnie kontrolowała wydarzenia na boisku. Lepszy zespół posiadał piłkę przez 60 procent czasu i nie dopuszczał podopiecznych Marcina Węglewskiego do głosu. Była to wzorowa partia Miedzi.

GKS Bełchatów pozostaje w pobliżu strefy spadkowej. Brunatni byli niepokonani w sześciu meczach od 13 czerwca do 5 lipca, po czym ponieśli porażki z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza i z Miedzią Legnica. Stracili przez 180 minut pięć goli i nie odpowiedzieli choćby jednym.

Na zakończenie 32. kolejki doszło do konfrontacji na pograniczu strefy spadkowej. Olimpia Grudziądz zmierzyła się z GKS-em 1962 Jastrzębie. Obie drużyny nie radzą sobie dobrze w rundzie wiosennej i miały przed pierwszym gwizdkiem po 38 punktów. Po bezpośrednim pojedynku dopisały sobie w tabeli po "oczku" za bezbramkowy remis. Najbliżej rozstrzygnięcia meczu był Petr Galuska, którego strzał w 79. minucie zatrzymał się na słupku Olimpii.